اختصاصی: در صورت COVID-19 همه گیر ما تنها به عنوان قوی به عنوان ضعیف ترین از ما

توسعه و کمک های اولیه, اقتصاد و تجارت, ویژه, جهانی, جهانی, حکومت جهانی شدن سرفصل سلامت بشردوستانه اضطراری Terr

توسط AKHSHIJNEWS در 30 اردیبهشت 1399
توسعه و کمک های اولیه, اقتصاد و تجارت, ویژه, جهانی, جهانی, حکومت جهانی شدن سرفصل سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

توسط David Nabarroکه فرستاده ویژه در COVID-19 و جو Colombanoاقتصاددان

ژنو, مارس 19 2020 (IPS) - هنگامی که COVID-19 ویروس از سفر ووهان چین در نیمه راه در سراسر جهان از طریق اروپا و آمریکا و فراتر از آن در فضا از چند هفته آن را به ما اثبات اگر یکی بود همیشه, نیاز, چگونه محکم به هم پیوسته همه ما هستند. نه تنها ما اقتصاد جهانی interdepended بلکه ما خودمان هستند با محیط اطراف ما و با یکدیگر است. ما یک بشر به اشتراک گذاری یک سیاره است. و در عین حال همه بیش از حد اغلب ما به نظر می رسد به آن را فراموش نکنید که ما بی بازگشت برای اطلاع از تفاوت بین "ما" و "آنها". برای مثال تفاوت بین فقیر و غنی کشور و یا به عنوان اقتصاددانان قرار داده و آن را در بین اقتصادهای پیشرفته و کشورهای کمتر توسعه یافته. در صورت COVID-19 تنها تفاوت که مهم است این است که اگر ما بیمار یا سالم است. دیگر از آن همه ما همان بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی و یا موقعیت جغرافیایی.

یا ما واقعا ؟ واضح است که ما فراموش نمی کنیم که تفاوت وجود ندارد. در واقع این ویروس به ما نشان داده که به دور از بزرگ لولر و اکولایزر است که آن را در ابتدا ادعا می شود این مسائل که شما و جایی که شما هستند. این مسائل اگر شما یک آمریکایی آفریقایی تبار در شیکاگو یک از اعضای سازمان ملل در شمال کانادا یک Rohingya پناهندگان در میانمار یک Dharavidweller در بمبئی رسمی کارگر در نیجریه یک فرد مسن تر در یک خانه مسکونی در انگلستان یک زندانی در آمریکای جنوبی, زندان, گوشت پردازنده در امریکا مهاجر کارگر در یک خوابگاه در سنگاپور یک زن حرفه ای بهداشت و درمان در هر بیمارستان در سراسر جهان و یا کسی کم درآمد فقط در مورد هر نقطه. آن اهمیت زیادی است. آن را می سازد تفاوت بین آلوده شدن یا نه; بین داشتن دسترسی به تست یا نه; بین سلامت و بیماری و مرگ و زندگی است. COVID-19 ممکن است یک چالش همه ما اما این است که توانایی ما برای پاسخ به آن است که differswhether در داخل و یا بین دو کشور.

دیوید Nabarro

مردم در کشورهای در حال توسعه هستند بیشتر در معرض خطر است. برای مثال اولین خط دفاع در برابر ویروس به عنوان توصیه شده توسط WHO: مکرر دست شستن. در حالی که این بخشی از زندگی روزمره برای همه ما در شمال, آخرین ملل متحد SDGs گزارش پیشرفت به ما یادآوری می کند که 2 نفر از 5 نفر در سراسر جهان ندارد اساسی دست شستن تسهیلات با آب و صابون در خانه. در کشورهای کمتر توسعه یافته آن است که کمتر از یکی از سه نفر (28 درصد). این بدان معنی است که در سطح جهان حدود 3 میلیارد نفر هنوز به درستی قادر به شستن دست های خود را در خانه و در نتیجه محروم از اساسی ترین و موثر پیشگیری از برابر COVID-19.

یا نگاهی به فقر شدید یک معضل است که باری از دوش کشورهای در حال توسعه بیشتر است. با توجه به بانک جهانی COVID-19 پتانسیل از فشار اضافی 40-60 میلیون نفر را به فقر شدید. این خواهد بود تاسف معکوس در دهه پیشرفت علیه فقر جهانی. تا همه چیز را بدتر کشورهای در حال توسعه در معرض خطر بودن آمار COVID-19 در زمانی که اقتصاد خود را در حال حاضر تضعیف اثرات بلایای فرار سرمایه خارجی و تضعیف ارزهای. در برخی موارد این اثرات نوسانات قیمت مواد غذایی با پتانسیل اثرات زیان بار بر تغذیه از مهمترین آسیب پذیر است.

در صورت COVID-19 اقتصادهای پیشرفته نمی توانیم به ترک کشورهای در حال توسعه به دفع کردن برای خود. پس از همه کشورهای در حال توسعه در حال حاضر رنج می برند و تاثیر این بیماری همه گیر از طریق هیچ گسل از خود ویروس رسیده خود را از سواحل شمال در قالب مسافرت های بین المللی. یک احتمال واقعی وجود دارد و حتی احتمال از عمده مالی و بحران های مالی در چند بزرگ و اقتصادهای در حال ظهور و شاید ده ها تن از کوچکتر. این امر مانع از تلاش های ما را به همه گیر تحت کنترل است. این امر باعث بی ثباتی اجتماعی است که سخت است برای معکوس و مرکب موجود انسانی بحران. حتی بدون استناد اخلاقی ضرورت دیکته انسانیت مشترک ما این است که در های سیاسی و منافع اقتصادی هر کشور است که در جهان در حال توسعه است حفاظت و در امان بدترین از این بحران است.

جو Colombano

خبر خوب این است که ما می دانیم که چگونه به انجام این کار. ما چند جانبه سیستم طراحی شده به صورت چند بعدی و چالش های دهه تجربه: که برای کمک به نگه داشتن بیماری های همه گیر تحت کنترل فائو برای کمک به شناسایی مواد غذایی واردات نیاز دارد و تامین مواد غذایی تنگناها صندوق بین المللی پول به سرعت صندوق آنچه که مورد نیاز بانک جهانی برای کمک به بازسازی ، آنچه در حال حاضر مورد نیاز است کافی فوری بین المللی تامین مالی همراه با صریح حمایت سیاسی. ما نیاز به یک "اپیدمی طرح مارشال" برای کشورهای در حال توسعه احتمالا در شکل گسترده باز spigot از صندوق بین المللی پول برای انجام آنچه فدرال رزرو در ایالات متحده و یا بانک مرکزی اروپا برای تزریق نقدینگی کمک هماهنگ و موزون هزینه مستقل بدهی و جلوگیری از خطر یک بحران مالی است.

درست است که COVID-19 می داند هیچ مرزهای و باعث می شود هیچ تفاوت که آن را اعتصاب. در این معنا آن است که نهایی چالش جهانی. اما کشور هستند به همان اندازه مجهز به مقابله با آن خواهد بود بد برای جهان اگر تفاوت بین ملت بی پرده پاسخ جمعی. جهان نیاز به سیستم چندجانبه هرگز مانند قبل: بودجه باید افزایش یابد و نه کاهش و حمایت سیاسی باید میخواهد. جهان ما این است که محکم به هم پیوسته: ما تنها به عنوان قوی به عنوان ضعیف ترین در میان ما است.

جزئیات COVID-19 روایت دیوید Nabarro : https://www.4sd.info/covid-19-narratives/
و پیوستن به او باز آنلاین جلسات : https://www.4sd.info/covid-19-open-online-briefings/tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب