چگونه کنیا بومی Ogiek با استفاده از تکنولوژی مدرن به اعتبار حقوق زمین های خود را

آفریقا, بهترین سال, تنوع زیستی, ویراستاران' انتخاب, محیط زیست, ویژه, عناوین, حقوق بشر, حقوق محیط زیست, منابع ط

توسط AKHSHIJNEWS در 31 تیر 1399
آفریقا, بهترین سال, تنوع زیستی, ویراستاران' انتخاب, محیط زیست, ویژه, عناوین, حقوق بشر, حقوق محیط زیست, منابع طبیعی, منطقه ای, دسته, TerraViva سازمان ملل متحد

بومی حقوق

72-year-old Ogiek community elder, Cosmas Chemwotei Murunga, inspects one of the trees felled by foreigners in 1976. Ogiek community protests put an end to government approved logging of the indigenous red cedar trees here. Credit: Isaiah Esipisu/IPS

72 سال Ogiek جامعه سالمند Cosmas Chemwotei Murunga بازرسی یکی از درختان قطع شده توسط اتباع خارجی در سال 1976. Ogiek جامعه تظاهرات پایان دادن به دولت مورد تایید ورود به سیستم از بومی قرمز سرو درختان در اینجا. اعتبار: اشعیا Esipisu/IPS

CHEPKITALE کنیا Jul 21 سال 2020 (IPS) - این Ogiek جامعه بومی از کنیا Chepkitale بانک ملی در روند اجرای یک ابزار مدرن برای اطلاع رسانی و راهنمای حفاظت و مدیریت جنگل طبیعی. جامعه است و ساکنان این منطقه برای بسیاری از نسل های قبل از کنیا بود که یک جمهوری. از طریق این فرایند آنها امید به دولت را به طور رسمی به رسمیت شناختن خود را عرفی تصرف در خط با جامعه زمین عمل می کنند.

با همکاری اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) در جامعه و بزرگان و اعضای جامعه مدنی و نمایندگان از 32 clans که به صورت Chepkitale Ogiek جامعه نقشه برداری سرزمین آبا و اجدادی خود را با استفاده از یک روش شناخته شده به عنوان مشارکتی 3 بعدی مدل سازی (P3DM).

مشخصات فنی زبان, P3DM و یا نقشه های 3D به ارمغان می آورد با هم سه عنصر است که قبلا در نظر گرفته شد غیر ممکن است به ادغام – محلی مکانی و منابع طبیعی دانش, سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) و مدل سازی فیزیکی.

"این نقشه را حمایت فضایی برنامه ریزی و مدیریت Chepkitale بانک ملی با شناسایی اقدامات لازم برای رسیدگی به چالش های مختلف موثر بر مدیریت و حفاظت از منابع طبیعی در منطقه هدف" جان Owino افسر برنامه برای آب و تالاب ها برنامه در IUCN گفت: IPS.

این روند آغاز شده است که در سال 2018 شامل گسترده در گفت و گو با اعضای جامعه در جهت سند تاریخ خود دانش بومی حفاظت از جنگل ها و حفاظت از منابع طبیعی با استفاده از قوانین سنتی و جغرافیایی سرزمین.

با توجه به IUCN است که ارائه هر دو فنی و حمایت مالی از ورزش شد و پیش بینی می شود در پایان سال 2020 است. اما این هدف به تعویق خواهد افتاد به عنوان یک نتیجه از غالب coronavirus بیماری همه گیر.

برخی از Ogiek منحصر به فرد سنتی جامعه و قوانین ثبت شده در مشارکتی نقشه برداری, ورزش دولت است که سوزاندن زغال چوب کاملا ممنوع شکار غیر قانونی است که به شدت ممنوع و تجاری و کشاورزی در نظر گرفته شده است غیر قانونی.

"در این جامعه ما در ارتباط با درختان و طبیعت, راه همان است که ما در ارتباط با انسان است. قطع یک درخت بالغ در فرهنگ ما مترادف به کشتن والدین شکل" Cosmas Chemwotei Murunga یک 72 ساله جامعه سالمند گفت: IPS. "چرا باید به شما قطع یک درخت زمانی که شما می توانید برداشت شاخه های آن و استفاده از آنها برای هر چه هدف ؟" او مطرح شده.

بسیار معروف در سال 1976 به Ogiek جامعه تظاهرات پایان دادن به دولت-مصوب ورود بومی قرمز سرو درختان در اینجا.

درختان قطع برخی از 44 سال پیش هنوز هم دروغ کاملا دست نخورده بر روی زمین در Loboot ایجاد کرد.

The Ogiek indigenous community who live in Kenya’s Mount Elgon forest have conserved the forest’s natural ecosystem for centuries. Credit: Isaiah Esipisu/IPS

این Ogiek جامعه بومی که در کنیا زندگی می کنند را کوه Elgon جنگل باید حفظ جنگل طبیعی اکوسیستم برای قرن ها. اعتبار: اشعیا Esipisu/IPS

در حالی که Ogiek یک دارایی را به حفاظت از منطقه جنگلی در پارک اختلاف خود را با دولت بر سر حقوق خود را به زمین جنگلی بوده است-در حال اجرا یک.

  • شده اند وجود دارد چند تلاش های دولت برای اخراج جامعه از جنگل, پس از gazetting کل Ogiek زمین جامعه به عنوان " Chepkitale بانک ملی در کوه Elgon,' ساخته شده است که روی زمین زندگی می کنند در یک منطقه حفاظت شده و از سال 2000.
  • پس از آن ماموران پلیس حمله کرد Ogiek جامعه زمین چندین بار آتش زدن خانه های خود را از بین بردن اموال خود را و رانندگی با زور و اجبار آنها را از جنگل.
  • اما در سال 2008 جامعه از طریق Chepkitale مردم بومی توسعه پروژه (CIPDP) — یک جامعه مبتنی بر سازمان است که به ارمغان می آورد با هم همه Ogiek اعضای جامعه — به دادگاه رفت برای داوری. دادگاه صادر سفارشات بلافاصله پس از توقف پرقدرت اخراج. اما این پرونده هنوز به تعیین خواهد شد.

"در بسیاری از جوامع بومی دولت باید همیشه یک بهانه ای از نابودی محیط زیست به اخراج ساکنان و همان چیزی که آنها در مورد گفت: جامعه ما" پیتر Kitelo از بنیانگذاران این CIPDP گفت: IPS.

"اما ما ثابت کرده اند که آنها اشتباه است و زمانی که این پرونده در نهایت تعیین می شود, ما بسیار امیدواریم که ما پیروز خواهد شد," او گفت:.

3D نقشه برداری با توجه به Owino است در خط با, Whakatane, ساز, یک IUCN ابتکار است که پشتیبانی از اجرای "پارادایم جدید" حفاظت از. آن را با تمرکز بر موقعیت های که در آن مردم بومی و/یا جوامع محلی به طور مستقیم در ارتباط با مناطق حفاظت شده و درگیر در توسعه و حفاظت از محیط زیست به عنوان یک نتیجه از زمین و منابع حقوق از جمله تصدی دسترسی و استفاده است.

  • ساز و ترویج و پشتیبانی از احترام به حقوق مردم بومی و جوامع محلی و رایگان, موافقت قبلی و آگاه در مناطق حفاظت شده سیاست و عمل را به عنوان مورد نیاز توسط IUCN قطعنامه کنوانسیون تنوع زیستی و سازمان ملل متحد اعلامیه حقوق مردمان بومی.

وجود دارد نمونه قبلی از P3DM نقشه برداری اثبات موفق در میان دیگر Ogiek جوامع — کسانی که در ایینه جنگل.

  • در سال 2006 یک P3DM ورزش شامل 120 مردان و زنان از 21 Ogiek clans در Mau جنگل منجر به یک نقشه 3D شرقی Mau جنگل پیچیده است.
  • با توجه به ویژگی های مرکز برای کشاورزی و روستایی همکاری ACP-اتحادیه اروپا (فرهنگ و هنر) 3D نقشه بود و قانع کننده به اندازه کافی برای متقاعد کردن دولت کنیا از Ogiek حق به زمین و نیاز به حفاظت از این منطقه از زمین گرفتن و بهره برداری از منابع.

فرهنگ و هنر بیشتر گزارش شده است که غنی P3DM نمونه از خروجی ها از جمله گزارش های, مقالات و نقشه ها استفاده شده است در مجامع بین المللی به سند ارزش محلی/دانش بومی در پایدار منابع طبیعی, مدیریت, مدیریت تعارض و انطباق تغییرات آب و هوایی و در پل زدن شکاف بین علمی و دانش سنتی سیستم های.

در علاوه بر این به 3D نقشه Ogiek جامعه در حال همکاری با سازمان ملی زمین کمیسیون کنیا یک نهاد مستقل با چند حکم. در میان آنها حکم به آغاز تحقیقات در ابتکار عمل خود را یا بر اساس شکایت به در حال حاضر و یا تاریخی زمین بی عدالتی و به توصیه مناسب جبران.

"پس از تکمیل نقشه 3D خواهد بود یک ابزار بسیار مهم برای این جامعه به دلیل جدا از مدیریت موثر از منابع طبیعی در Chepkitale ما استفاده از آن به عنوان ابزاری برای اثبات چگونه ما پایدار coexisted با طبیعت برای نسل" گفت: Kitelo.

این Ogiek جامعه خواهید قلمرو خود را رسما به رسمیت شناخته شده به عنوان زمین جامعه ارائه شده توسط کنیا قانون اساسی جدید به خصوص در رابطه با زمین جامعه عمل 2016 فراهم می کند که برای "به رسمیت شناختن حفاظت و ثبت نام از زمین جامعه حقوق; مدیریت و اداره جامعه زمین".

با توجه به سالمندان از اعضای Ogiek جامعه جنگل است که خود منبع اصلی امرار معاش.

در داخل جنگل جامعه نگه می دارد زنبور عسل برای تولید عسل است که بخش عمده ای از رژیم غذایی خود را به غیر از شیر و خون و گوشت. آنها همچنین جمع آوری گیاهان دارویی از بومی درختان و بوته ها و پوشش گیاهی جنگل و خوراک در برخی از گونه های یافت شده در جنگل. رژیم غذایی خود را محدود به شاخه های بامبو, قارچ های وحشی و وحشی سبزیجات مانند گزنه.

"پس من متولد 72 سال پیش در این جنگل بوده است که منبع اصلی ما معیشت" Chemwotei Muranga گفت: IPS.

در حال حاضر مسلح با دانش سنتی از مدیریت جنگل و حفاظت از منابع طبیعی, جامعه مبتنی بر قوانین و مقررات و مقررات داخل کشور است قانون اساسی جدید و جامعه زمین عمل می کنند— آنها امید به انجام این کار برای قرن ها آمده است.

"زندگی در چنین جایی است که تنها زندگی من درک می کنم" Chemwotei Muranga گفت.

این روش فراگیر در حمایت از مردم بومی و جوامع محلی در حفاظت از محیط زیست خواهد بود تمرکز اصلی در کنگره جهانی حفاظت IUCN در مارسی, فرانسه, ژانویه آینده. موضوع ازدواج یکی از موضوعات اصلی این کنگره "حفظ حقوق حصول اطمینان از موثر و عادلانه حکومت" با جلسات با هدف بحث و ارائه توصیه هایی برای چگونگی حفاظت از جامعه می تواند حمایت های موجود در پاسداشت از مردم بومی و جوامع محلی.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب