IITA موز مقاله پژوهشی در Wiley این بیماری شناسی گیاهی مجله در میان بیشترین دانلود

غذایی و کشاورزی جورج Mahuku, IITA گیاه آسیب شناس و سرب نویسنده این مقاله است.28 مه سال 2020 - یک مقاله منتشر

توسط AKHSHIJNEWS در 8 خرداد 1399
غذایی و کشاورزی

جورج Mahuku, IITA گیاه آسیب شناس و سرب نویسنده این مقاله است.

28 مه سال 2020 - یک مقاله منتشر شده توسط یک تیم به رهبری توسط دانشمندان از IITA بود در میان بالا 10% بیشترین دانلود از تمام مقالات منتشر شده بین ماه های ژانویه دسامبر 2018 و 2019 در Wiley این بیماری شناسی گیاهی مجله.

تیم تحقیقاتی دریافت کرد و در پیام تبریک خود و یک گواهی آنلاین از مجله. بخشی از این پیام اظهار داشت: "ما هیجان زده برای به اشتراک گذاشتن که تحقیقات خود را منتشر شده در گیاه شناسی است که در میان بالا 10% ترین مقالات دانلود شده! آنچه در آن به معنی: در میان کار منتشر شده بین ماه های ژانویه دسامبر 2018 و 2019 شما دریافت برخی از بیشترین محبوبیت در 12 ماه پس از انتشار آنلاین. تحقیقات خود را تولید فوری تاثیر و کمک به بالا بردن دید از بیماری شناسی گیاهی."

باز-منبع مقاله "منابع مقاومت در موسی به باکتری Xanthomonas campestris pv. musacearum, the causal agent, موز پژمردگی باکتری xanthomonas" منتشر شده در 17 سپتامبر سال 2018 اعلام کرد دستیابی به موفقیت در جستجو برای موز گونه که مقاوم در برابر کشنده باکتریایی موز بیماری پژمردگی. آن را ثابت کرد اشتباه این باور است که همه موز رقم در منطقه دریاچه های بزرگ هستند مستعد ابتلا به این بیماری و ارائه امیدوارم که در ناف و پرورش و تلاش برای رقم مقاوم به بیماری—یکی از موثر ترین راه برای کنترل این بیماری است.

ویکتور Manyong این IITA hub مدیر, تبریک گفت این تیم اشاره کرد که این نشانه ای از کیفیت علم تولید شده توسط این تیم و تاثیر بالقوه این کار برای رسیدگی به چالش های پیش روی بخش کشاورزی بهره وری برای خرده پا موز کشاورزان در منطقه است.

یافته های این مقاله قابل توجهی برای کشاورزان خرده پا در منطقه دریاچه های بزرگ آفریقا که در آن موز است مواد غذایی مهم و اصلی محصول که تولید آن شده است تا حد زیادی تحت تاثیر باکتری موز بیماری پژمردگی.

باکتری موز بیماری پژمردگی است که به عنوان مخرب ترین بیماری موز در منطقه منتقل شده است توسط حشرات ناقل آلوده باغ ابزار و آلوده به مواد کاشت. این بیماری که باعث رسیدن زودرس و پوسیدگی میوه ها و پژمردگی و در نهایت مرگ گیاه به شدت تحت تاثیر تولید کوهستانی موز پخت و پز در منطقه و غذا و درآمد از میلیون ها نفر از کشاورزان است.

"این اخبار هیجان انگیز برای این تیم است. ما بسیار خوشحال و با به رسمیت شناختن" می گوید: جورج Mahuku این IITA گیاه آسیب شناس مستقر در IITA تانزانیا و رهبری دانشمند برای کار.

"به عنوان یک پیگیری به این کار ما در حال حاضر غربالگری جمعیت ساخته شده از یکی از گونه های مقاوم در برابر 'Monyet و مستعد انواع 'Kokopo' به شناسایی نشانگر بیولوژیکی (کمی صفت جایگاه – QTL) از ژنهای مرتبط با مقاومت. این اطلاعات استفاده خواهد شد به توسعه پروتکل های سریع انتقال ژن مقاومت به مستعد اما کشاورز-ترجیح داده بود. ما نیز در ادامه با غربالگری دیگر موز انواع بیشتری شناسایی منابع مقاومت" Mahuku گفت.

محققان دیگر در این تیم کشیده شده از مرکز منطقه Haná برای بیوتکنولوژی و تحقیقات کشاورزی, Palacký دانشگاه اولوموتس, جمهوری چک, جنگلداری و کشاورزی بیوتکنولوژی موسسه در دانشگاه پرتوریا, آفریقای جنوبی به عنوان به خوبی به عنوان IITA موز محققان مستقر در اوگاندا و آروشا.

این پژوهش از بودجه CGIAR برنامه های تحقیقاتی در ریشه های غده و موز (RTB).tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن