IPS وبینار: برابری جنسیتی بسیار مهم در ساخت بهتر’ Post-COVID-19

کمک به توسعه و کمک ویراستاران’ انتخاب, آموزش و پرورش, ویژه, محصولات غذایی و کشاورزی امنیت غذایی و تغذیه و مواد غذایی و پایداری جنسیت و خشونت جنسیتی جهانی, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViva ملل متحد, سلامت زنان

جنسیت

نایروبی, Jul 15 سال 2020 (IPS) – در حالی که مردان بیشتر احتمال دارد به مرگ از COVID-19 زنان رو کامل ضربه اجتماعی و اقتصادی خرید اینترنتی از حال همه گیر نیز شاهد واژگونی در برابری سود ساخته شده بیش از دو دهه گذشته می گوید: همه زنان پنل بین المللی رهبران فکری که تقریبا در طول یک بحث برگزار شده توسط IPS.

“تاثیر COVID-19 همه گیر در زنان و دختران” صورت گرفت در روز سه شنبه Jul. 14 با هدف به جلو خطرات ناشی از غفلت از ابعاد جنسيتي در COVID-19 در پاسخ و برنامه های بازیابی.

این پنل شامل جنسيت و توسعه کارشناسان با طیف گسترده ای از تجربه و تخصص:

  • کاترین Bertini برجسته همکار جهانی غذا و کشاورزی در شورای شیکاگو در امور جهانی و استاد بازنشسته در Maxwell مدرسه شهروندی و امور عمومی در دانشگاه سیراکوس و مدیر اجرایی سابق سازمان ملل متحد برنامه جهانی غذا (WFP);
  • یاسمین Sherif, مدیر آموزش و پرورش نمی تواند صبر کنید (ECW) – یک صندوق جهانی برای آموزش و پرورش در شرایط اضطراری و بحران طولانی ایجاد شده توسط جهان بشردوستانه نشست. Sherif یک وکیل متخصص در قوانین بین المللی بشردوستانه و حقوق بشر دارای 30 سال تجربه با سازمان ملل و سازمانهای غیر دولتی;
  • Saima Wazed Hossain مشاور مدیر کل سازمان بهداشت جهانی بر سلامت روان و اوتیسم رئیس بنگلادش ملی کمیته مشورتی برای اوتیسم و Neurodevelopment اختلالات به عنوان به خوبی به عنوان رئیس برای Shuchona بنیاد;
  • Josefina Stubbs ارشد مدیر روابط چند جانبه در Enel برق سبز, ایتالیا و سابق معاون دبیر کل و معاون رئیس جمهور و استراتژی دانش در سازمان ملل صندوق بین المللی برای توسعه کشاورزی (IFAD); و
  • سوزان Papp مدیر عامل سیاست و وکالت در زنان ارائه و برنده جایزه مدافع و کارشناس سیاست.

زنان خوردن گذشته

“در COVID-19 مخربی برای زنان و دختران است بزرگ بیش از چند بار به خاطر نقش خود به عنوان مراقبان به عنوان مادران به عنوان آشپز. و در نهایت به عنوان افرادی که در حال برگزاری خانواده ها با هم,” Bertini گفت: در بحث.

او اشاره کرد که در سال 1995 او داده بود و یک سخنرانی با عنوان “زنان غذا خوردن آخر” گفت که او گفته شد توسط WFP معاون مدیر اجرایی امیر Abudalla که گزارش های اخیر در Rohingya و کمک های غذایی به همان نتیجه; “زنان خوردن گذشته.”

“آنچه ما انجام شده است به مدت 25 سال در صورتی که این هنوز یک شعار برای آنچه که اتفاق می افتد در جهان به ویژه برای زنان در بحران؟”

  • وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان 2020 گزارش به طور مشترک راه اندازی شده توسط سازمان ملل متحد سازمان های این هفته اظهار داشت: حداقل 83 میلیون به 132 میلیون بیشتر مردم ممکن است گرسنه در این سال به دلیل COVID-19.
  • در حالی که کارشناسان هنوز در حال جمع آوری داده ها در زمان بحران اخیر مطالعات گذشته نشان می دهد که زنان بیشتر تحت تاثیر ناامنی غذایی از مردان اغلب تخصیص مواد غذایی به دیگران قبل از خود را فقط به عنوان Bertini اشاره کرده بود در سال 1995.

افزایش خشونت مبتنی بر جنسیت و نابرابری درآمد

Papp از زنان ارائه گفت: همه گیر شد ترکیب نابرابری در سراسر هیئت مدیره.

“این آشکار است شکستگی در سیستم های ما که در حال تبدیل شدن بیش از حد بزرگ به چشم پوشی از” Papp گفت: IPS پس از وبینار.

“این بیماری همه گیر است که به ما نشان میدهد که چگونه زنان رو به افزایش سطح خشونت مبتنی بر جنسیت (GBV). آن را نیز به ما نشان میدهد چگونه ناکافی ما سیستم های حفاظت اجتماعی هستند با توجه به مرخصی استعلاجی والدین ترک, مراقبت از کودک, مراقبت های بهداشتی و بیکاری متهم” Papp گفت.

Sherif از آموزش و پرورش نمی تواند صبر کنید گفت که بسته شدن مدارس و محیطهای آموزشی در پاسخ به COVID-19 همه گیر است محروم دختران جوان از یک محافظ محیط زیست است.

“خطرات ناشی از انواع خشونت است که دختران و زنان جوان, چهره, خارج از شرایط اضطراری ضرب در زمینه های بشردوستانه. این COVID-19 همه گیر است که به سرعت در حال تبدیل شدن به یک حفاظت از بحران با افزایش سطح خشونت علیه زنان و دختران از جمله فرزند ازدواج” Sherif گفت: IPS قبل از وبینار.

“انزوای اجتماعی اقدامات برای محدود کردن گسترش COVID-19 افزایش خطر شریک صمیمی خشونت و دیگر اشکال GBV به عنوان دختران و زنان جوان هستند محدود با معتادان,” او اضافه شده است.

طول پانل بحث Stubbs گفت که نه تنها COVID-19 رول پیشرفت برای زنان و دختران در دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SGDs) بیش از دو دهه گذشته در زمینه هایی مانند بهداشت آموزش و پرورش, استخدام میکرو های کوچک و متوسط حمایت اجتماعی و انسجام اجتماعی, اما از آن خواهد شد سخت تر برای به دست آوردن مجدد آن ضرر و زیان است.

“اما ما در حال دیدن در مورد آمریکای لاتین است که در واقع این بیماری همه گیر است که تشدید [موجود] نابرابری اقتصادی. آن ساخته شده است که مراقبت در خانه کار می کنند بسیار بیشتر و سنگین برای زنان 45 درصد است که زندگی به عنوان تنها سرپرست خانوار و البته این موضوع از خشونت جنسیتی” او گفت و توضیح داد که بیش از 35 درصد از آمریکایی لاتین زندگی می کنند و تحت فقر است.

به عنوان تجربه بیشتری تسهيلگر بار در مقایسه با مردان آنها در خطر حتی بیشتر از آلوده شدن با این بیماری مسری. بیشتر زنان در حال حاضر به رقابت با مسئولیت های اضافی بودن زنان خانه دار و آموزگاران و فشار می تواند تاثیر منفی بر سلامت روان خود را.

Sherif تقبیح تاثیر COVID-19 در آموزش و پرورش به عنوان آسیب پذیرترین کودکان فقیر کمتر احتمال دارد به بازگشت به مدرسه پس از یک بحران است. او گفت که بسیاری از دختران به خصوص در نوجوانان ممکن است هرگز به مدرسه بازگشت.

  • A U. N. صندوق جمعیت گزارش منتشر شده در این ماه اظهار داشت اضافی 5.6 میلیون کودک ازدواج می تواند انتظار می رود به دلیل بیماری همه گیر. همچنین اظهار داشت که تاخیر در female genital mutilation (FGM) برنامه ها می تواند منجر به افزایش دو میلیون FGM مورد دهه آینده که در غیر این صورت باید برطرف شده است.
  • یک دولت کنیا سلامت, بررسی نشان داد که حدود 4,000 مدرسه رفتن نوجوانان کاهش یافته باردار در طول COVID-19 مستند.

دسترسی به بهداشت جنسی و باروری شده است به طور قابل توجهی محدود توسط pandemic با کارشناسان خواستار prioritisation از بهداشت مادر و کودک برای زنان در بحران است.

پاپ گفت که به عنوان تنش به سلامت و اقتصادی سیستم های مرکب با توجه به COVID-19 پاسخ و بازیابی سلامت جنسی و باروری و حقوق (زمینه بهداشت و حقوق باروری) را زیر صندلی عقب و محافظه کار voices نباید اجازه داد به کاهش حقوق زنان.

آموزش و پرورش کلیدی است

اما در به دنبال راه حل های شریف گفت: آموزش و پرورش نباید تحت همگانی در یک بحران و کمک های مالی مورد نیاز به ارائه آموزش مداوم.

“و هنگامی که شما نگاه در کشورهای آسیب دیده از جنگ و بحران با نیمی از جمعیت زنان تنها راه بوجود می آیند که بحران یک بار و برای همه است و تنها راه, اگر شما واقعا می خواهید برای توانمند سازی زنان و یا هر انسان است که آموزش و پرورش خوب,” او گفت: اعضا, ساخت توجه داشته باشید که این نیاز به آموزش با کیفیت است که رفت و فراتر از مدرسه ابتدایی.

“این تنها راهی است که برای آزادی از یوغ ظلم و ستم” شریف گفت:.

هشتگهای برای جلوگیری GBV

Stubbs گفت که حتی اگر GBV تشدید در طول یک بحران تعدادی از سازمان های جامعه مدنی در امریکا مشغول به کار بودند بسیار سخت و با استفاده از مدل های ابتکاری برای محافظت از زنان در طول مستندات. هشتگهای نیز تاثیر داشتند.

“استفاده از فن آوری شده است و کاملا ضروری است. وجود گسترده اتصال در سراسر آمریکای لاتین و برخی از هشتگهای در مکزیک و اکوادور و آرژانتین و کلمبیا ساخته اند یک تفاوت. چرا که زنان نمی توانید بیرون بروید و یا اینکه خود موارد را نمی توان دنبال کرد چرا که سیستم قضایی بسته است … اما رسانه های اجتماعی نقش بسیار مهمی را,” او توضیح داد: به اعضا و بینندگان.

با اشاره به عبارت ” ساخت بهتر,’ Stubbs گفت: این مورد نیاز به شامل زنان “اطمینان از این که زنان در آن نه چپ و حتی فراتر از جایی که ما قبل از بحران رسید”.

“آوردن زنان به بازسازی اقتصادی کشور خود را در یک مدل است که بیشتر شامل حال رفتن به کاملا ضروری برای توسعه پایدار,” او گفت:, و اضافه کرد که زنان در شرکت های کوچک و متوسط نیاز به دسترسی بیشتر به اعتبار کمک های فنی از آنها قبلا که کار حقوق زنان در بخش غیر رسمی صنعت نیاز به احترام است.

سابق IFAD دستیار دبیر کل همچنین گفت که زنان نقش اساسی در تولید مواد غذایی است که توزیع شده در کشور است.

“هنوز زنان دوباره انجام هیچ به اندازه کافی دسترسی به زمین آنها دسترسی به فن آوری بسته های دسترسی به اعتبار. در “ساختمان برگشت بهتر” ما نیاز به مطمئن شوید که برخی از دسترسی به آن [ابزار] چرا که سهم خود را به امنیت غذایی در خانه و برای کل کشور خواهد بود کاملا اساسی,” او گفت:.

سیاست ها و شیوه های حفاظت

Wazed Hossain است که از بنگلادش نخست وزیر شیخ حسینه خواستند گفت: IPS است که سهم زنان به اقتصاد نمی تواند زیر برآورد شده است و حفاظت از آنها در طول این بحران باید یک اولویت است.

او با اشاره به آماده ساخته شده, صنعت پوشاک در بنگلادش و تاکید کرد که مشارکت زنان تحت فشار قرار دادند و این کشور برای تبدیل شدن به یک تولید کننده پیشرو در جهان است.

“خود را به منظور کاهش آسیب پذیری وجود دارد نیاز به سیاست ها و شیوه ها در محل است که برای کمک به محافظت از بدنی و مالی و روانی خوبی بودن. همانطور که با بسیاری از دیگر بخش های COVID-19 برجسته کاستی در سیاست ها و اقدامات, اما آن را نیز یک فرصت برای نگاه اقداماتی را که باید در محل برای اطمینان از حقوق مختلف و حمایت کارگران شایسته,” او گفت: IPS قبل از وبینار .

Wazed Hossain توضیح داد: به بینندگان و شرکت کنندگان در میزگرد که بنگلادش دیده بود واقعا تاثیر قابل توجهی در حفظ زنان در مرکز این کشور فعالیت های اقتصادی و اجتماعی.

“در دو دهه گذشته سیستم است که در جای خود اولویت داده شده است که به آموزش دختران, دختران’, بهداشت و درمان, همه که فوق العاده ای در استفاده از طول این بحران” او توضیح داد.

او گفت که آن را به مراقبت های بهداشتی مبتنی بر جامعه مراکز درمانی فعال نگه داشته بودند در طول مستند.

“که یکی از اولین تصمیمات. دوباره, آن است که یک زن آن تصمیم گیری,” او گفت با اشاره به نخست وزیر. دیگر اولویت های این کشور در طول این مستند همچنین شامل “امنیت غذایی برای زنان امنیت غذایی برای کودکان اطمینان حاصل کرد که بودجه امداد رفت و به طور مستقیم به زنان”.

مدارس نیز نقش مهمی در مواد غذایی اضطراری پاسخ. وقتی پرسید که چگونه به درخواست یک جنس لنز این Bertini گفت که در زمینه ساخت و برگشت بهتر ” برای زنان, پاسخ به نیاز بیشتر فراگیر و زنان بیشتر مورد نیاز در رهبری “اگر مدارس نیست و در جای خود یکی از چیزهایی که ما باید کاملا مطمئن باشید ما این است که تغذیه کودکان…یک چیزی که جامعه می تواند انجام دهید این است که مطمئن شوید که وجود دارد یک فرصت برای تغذیه کودکان است.”

او گفت: زمانی که مدارس بازگشایی وجود تغذیه طرح می تواند دختران خود را به مدرسه.

کارشناسان باید بیشتر تاکید کرد که یک جنس لنز را تضمین کند که نیازها و واقعیتهای همه مواجه با ویروس منعکس شده در تاسیس پاسخ.

Sherif هشدار داد “بدون یک جنس لنز 50 درصد از جمعیت جهان تحت تاثیر این بیماری همه گیر می تواند پشت سر گذاشت.”

در باز وبینار, IPS معاون ارشد Farhana Haque رحمان اذعان کرد “عظیم ثروت از تجربه و دانش” از پانل شرکت کنندگان بیان کرد که بینندگان می خواستم به شنیدن در مورد “اقدامات مشخص خواهد کرد که سرعت بخشیدن به تغییر مثبت برای زنان و کودکان”.

** گزارش اضافی توسط Nalisha آدامز در بن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>