سیرالئون – چرا هر کس نیست, جشن رسانه های جدید قانون

شهروندان فعال و آفریقا و جامعه مدنی, جرم و جنایت و عدالت ویراستاران' انتخاب, ویژه, عناوین, حقوق بشر, آزادی مطب

توسط AKHSHIJNEWS در 9 مرداد 1399
شهروندان فعال و آفریقا و جامعه مدنی, جرم و جنایت و عدالت ویراستاران' انتخاب, ویژه, عناوین, حقوق بشر, آزادی مطبوعات منطقه ای دسته بندی

آزادی مطبوعات

But critics say Sierra Leone’s new media law gives the government the powers to shut down media houses and ban individual journalists from practicing their professions. Credit: Jeffrey Moyo/IPS

اما منتقدان می گویند سیرالئون جدید رسانه قانون به دولت این قدرت را تعطیل رسانه های خانه ها و ممنوعیت های فردی روزنامه نگاران از تمرین خود را حرفه ای. اعتبار: Jeffrey Moyo/IPS

فریتاون Jul 30 سال 2020 (IPS) - هفته گذشته سیرالئون پارلمان رای به لغو این کشور 55 ساله افترا قانون که criminalised انتشار اطلاعات است که توهین آمیز تلقی شد و یا فتنه و که تا به حال استفاده شده است توسط دولتهای مختلف به هدف قرار دادن و زندانی کردن رسانه های پزشکان و سکوت مخالف views. اما هر کس معتقد است آن را در بهترین منافع از آزادی رسانه ها.

در Jul. 23 در یک اتفاق آرا سیرا لئون پارلمان لغو قسمت پنجم از سال 1965 در نظم عمومی قانون (POA) که criminalised افترا. به جای آن با رسانه های مستقل کمیسیون (IMC) قانون 2020, آن نیز تصویب به اتفاق آرا.

اما منتقدان می گویند IMC عمل 2020 به سیرالئون دولت قدرت را تعطیل رسانه های خانه ها و ممنوعیت روزنامه نگاران از تمرین خود را حرفه ای.

سیلویا Blyden که در خدمت به عنوان یک وزیر از مخالفان اصلی تمام افراد کنگره و در حال حاضر سردبیر روزنامه محلی آگاهی بار گفت: IPS است که او در برابر لغو همه احکام در POA.

Blyden برجسته روزنامه نگار و فعال است و در حال حاضر در مواجهه با اتهامات عنوان شده توسط دولت برای توهین, افترا, انتشار اخبار نادرست و فتنه افترا اتهامات وجود داشت که تحت لغو قسمت پنجم از POA.
اما Blyden گفت: IPS است که وجود دارد بسیاری از هشدارهای حفاظتی است که عمل می کنند که آن را به عنوان بد نیست به عنوان برخی از مردم اعتقاد بر این بود. او افزود که اهمیت جنایی افترا قوانین رفت و فراتر از عمل روزنامه نگاری و سیاست است.

"این غم انگیز است برای شهروندان فقیر است که نمی توانیم به پرداخت پول وکلا به موسسه عمران افترا دادخواهی برای حفاظت از نام و شهرت خوب به هیچ تنبیهی و بازدارنده در محل.
"من صحبت از روزنامه نگاران صحبت من از شهروندان آزار دیگر شهروندان شهرت. ما هنوز قوانین ما برای محافظت در برابر حمله فیزیکی بر ما اما ما حذف قوانین حفاظت از ما در برابر حمله ما خوب نام. نه خیلی فکر رفت و به این روند لغو" او استدلال کرد.

دیگران باید اشاره کرد که IMC عمل 2020 را تنها در خدمت به "تضعیف رسانه های کثرت گرایی و به طور کامل خلاص شدن از شر ثبت نام از روزنامه ها به عنوان یک "Sole Proprietorship' کسب و کار و تنها فراهم می کند برای ثبت نام تحت مشارکت عمل 1890 و قانون شرکت های سال 2009".

لارنس ویلیامز, نوشتن برای سیرالئون تلگراف گفت: "این مهم است که توجه داشته باشید که بسیاری از روزنامه ها در سیرالئون ثبت شده تحت, Sole Proprietorship "به عنوان یکی از میان گزینه های مختلف ارائه شده برای تحت زمان IMC عمل می کنند".

او گفت: حذف از روزنامه های ثبت شده تحت, sole proprietorship می تواند منجر به بسته شدن بسیاری از نشریات مستقل و در نتیجه می تواند "پایان بررسی رسانه های دولتی موسسات و مقامات دولتی و ناچار به پایان دادن به حکومت پاسخگویی و شفافیت در سیرا لئون".

امین الكاف Sesay نوشتن در Calabash, روزنامه گفت که IMC عمل 2020 خواهد اجازه می دهد دولت به "کراوات دست شهروندان از آزادانه سرمایه گذاری در رسانه ها و عنوان آن دسته از موسسات به عنوان سردبیران و ناشران و غیره".

اما سیرالئون اطلاعات و ارتباطات وزیر محمد رحمان Swaray گفت: IPS که POA شده بود در نقض 12 بین المللی, حقوق بشر ابزار, از جمله اعلامیه جهانی حقوق بشر که دولت تا به حال مطابق با استانداردهای بین المللی.

او گفت که IMC عمل را قادر می سازد کاهش در برابر فتنه و افترا علیه خصوصی شهروندان است. او افزود که رسانه های مستقل کمیسیون نظارتی رسانه ها داده شده بود شبه قضایی توابع زیر IMC عمل 2020 و تا به حال قدرت بالا دادگاه به شنیدن در امور مدنی از فتنه و افترا.

  • زمانی که قانون به امضا و به قانون این کمیسیون قادر خواهد بود برای نظارت و تنظیم رسانه ها محتوای آن اطمینان حاصل شود که حداقل دستمزد 60 دلار پرداخت می شود به رسانه ها پزشکان و به اطمینان حاصل شود که تنها مجرب و آموزش دیده و رسانه پرسنل شاغل هستند به عنوان ویراستاران/مدیران ایستگاه و غیره.

Swaray همچنین استدلال کرد که IMC عمل 2020 بود نه دولت ورزش بیشتر حقوق بیش از رسانه ها. "ما در مورد پیش نویس لایحه با سیرالئون انجمن روزنامه نگاران (SLAJ) و همه آنها توافق کردند که به محتوای این پیش نویس که پس از آن به مجلس فرستاده بود پس حمایت از محتویات این لایحه توسط SLAJ," او گفت:.

Swaray گفت: IPS است که دولت بسیار نگران بود در مورد بهبود چشم انداز رسانه در این کشور غرب آفریقا به عنوان قانون به معنای این کشور را درخشان ترین و بهترین مغز خودداری از حرفه زیرا آنها می تواند چهره اتهامات جنایی. "زنان نیز امتناع از عمل," او اضافه شده است.

او با اعتماد به نفس است که اخیر decriminalisation از افترا قانون خواهد شد در حال حاضر بیشتر زنان در نظر گرفتن این حرفه است.
"در حال حاضر بهترین ذهن و زنان خواهد آمد در هیئت مدیره و ما را در رسانه ها و روزنامه نگاری یک حرفه ای پر سود و جدی موسسه در کشور" Swaray گفت: IPS.

رئیس مجلس دکتر Abass Bundu گفت: در آن زمان که مجلس تا به حال ترمیم حیثیت از رسانه و او امیدوار است که رفتن به جلو و مسئول و حرفه ای روزنامه نگاری را نگه نوسان.

حسن Samba Yarjah یک کمیسر کمیسیون حقوق بشر در سیرالئون گفت: IPS است که این کمیسیون تا به حال نام برای قسمت پنجم از POA به لغو هر سال به مدت 10 سال گذشته در آن سالانه "دولت از گزارش حقوق بشر در سیرالئون'.

او گفت که به عنوان یک کمیسیون آنها نمی تواند تاکید بر اهمیت عبور از IMC عمل 2020. Yarjah گفت: IPS است که مطبوعات و شهروندان خواهد در حال حاضر باید آزادی بیشتری به بیان دیدگاه های خود, صحبت کردن, چالش دولت در مسائل مربوط به آنها انتقاد سازنده و حقیقت را به قدرت بدون اینکه دستگیر و مارک های جنایی.

او گفت که این بازگشت قدرت به مردم بود که برای توسعه دموکراسی در اینجا اضافه کرد که این تغییر چشم انداز از روزنامه نگاری و توسعه رسانه ها. این کمیسیون همچنان به نظارت بر این آزادی و همچنین اطمینان حاصل شود که رسانه ها و همه لذت بردن از این آزادی با مسئولیت بیشتری," Yarjah گفت: IPS.

هر دو لغو POA و عبور از IMC عمل 2020 فرستاده شده به رئیس جمهور ژولیوس Maada زیستی برای امضای خود را.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب