این Goan زنان روستا کمک به کاهش آلودگی پلاستیکی ساخت دوستدار محیط زیست پد بهداشتی

آسیا-اقیانوس آرام ویراستاران' انتخاب, محیط زیست, ویژه, جنس, سبز, اقتصاد, عناوین منطقه ای دسته بندی TerraViva س

توسط AKHSHIJNEWS در 10 تیر 1399
آسیا-اقیانوس آرام ویراستاران' انتخاب, محیط زیست, ویژه, جنس, سبز, اقتصاد, عناوین منطقه ای دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

جنسیت

The Sakhi sanitary pad is completely natural, comprising pinewood fibre, non-woven cloth, and butter paper. lt composts in eight days. Credit: Stella Paul/IPS

به سخی بهداشتی پد کاملا طبیعی متشکل از پاینوود الیاف منسوج پارچه و کره کاغذ. lt کمپوست در هشت روز. اعتبار: استلا پل/IPS

PILGAON/گوا هند, Jun 30 سال 2020 (IPS) - Jayashree Parwar است سفر بسیار در خارج از روستای خود را از Bicholim در غرب ساحلی دولت هند گوا. اما محقر-تبدیل-اجتماعی-کارآفرین شده است رسیدن به زنان در ده ها تن از شهرستانها در سراسر کشور با بهداشت محصول او باعث می شود در صفحه اصلی همراه با زنان از جامعه است.

به نام سخی (در هندی) پلاستیک-رایگان بهداشتی پد گوا اولین قاعدگی بهداشت محصول ساخته شده با مواد آلی.

پلاستیک چالش بهداشتی پد

با توجه به یک سال 2018 گزارش مشترک آب کمک های هند و بهداشت قاعدگی داد زنان و دختران اینجا با استفاده از عظیم 12 میلیارد پد بهداشتی سالانه است. Depending در مواد مورد استفاده در ساخت نوار بهداشتی می تواند آنها را تا 800 سال به تجزیه این گزارش می گوید.

در حال حاضر most بهداشتی پد بیش از 90 درصد ترکیب پلاستیک — معادل چهار کیسه های پلاستیکی.

Parwar نمی داند که این آمار بسیار خوبی است اما آگاهی از رشد پلاستیکی مزاحمت در دولت است.

"هر کجا که شما بروید وجود دارد ، شما می توانید به هر ساحل و وجود انبوه پلاستیک. مقدار زیادی از آن را مانند فنجان و بطری و قاشق و غیره استفاده می شود توسط گردشگران و هتل ها اما ما مردم و همچنین استفاده از بسیاری از پلاستیک به خصوص حمل کیسه های خرید," او می گوید IPS قبل از اضافه کردن که دوستدار محیط زیست سخی بهداشتی پد خود را از راه های کاهش پلاستیک چالش است.

Goa may be one of the smallest states in India but it produces 7,300 tons of plastic waste annually. Credit: Stella Paul/IPS

گوا ممکن است یکی از کوچکترین کشورهای هند اما آن را به تولید 7,300 تن از زباله های پلاستیکی در سال است. اعتبار: استلا پل/IPS

"یک گام کوچک برای کاهش یک بار بزرگ"

Parwar سفر از یک هزار پد آغاز شده و در تابستان 2015 در باریک قلع-مسقف کلبه مجاور اتاق نشیمن خود را که او خواستار 'کارگاه'.

سه نفر دیگر از زنان را از جامعه خود او پیوست. همه آنها به اشتراک گذاشتن یک پس زمینه مشابه: هیچ یک از آنها مورد مطالعه قرار گرفته اند فراتر از دبیرستان; آنها از یک گروه کم درآمد; و همه آنها آرزوی یک زندگی بهتر برای خود و خانواده و فرزندان.

منابع خود را چند بود: چند صد روپیه به عنوان سرمایه خود و فشرده سازی ماشین اهدا شده توسط دکتر محلی Subbu نایاک. نایاک همچنین آموزش آنها را در پد ساخت و ارتباط آنها را با یک تامین کننده مواد خام در Coimbatore, Tamil Nadu.

فرایند نسبتا ساده است و ساخت یک واحد بهداشتی پد طول می کشد حدود پنج دقیقه توضیح می دهد Nasreen شیخ یکی از Parwar همکاران.

"اول ما خرد کردن پاینوود فیبر قرار داده و سپس آن را به قالب فشار دهید و قرار دادن آن در (non-woven) پارچه چسبیده کره مقاله در یک طرف و در نهایت ما جماهير آن" شیخ می گوید IPS.

اگر چه آنها تا به حال یک ماشین و یک جزء مهم بود و هنوز هم از دست رفته است. آنها تا به حال هیچ مشتریان.

خوشبختانه برای آنها پشتیبانی آمد از محله های مختلف از جمله دولت توسعه شهری بخش. Sumit سینگ یکی از مقامات بخش که منجر به پاک کردن هند ماموریت تدریس Parwar و شریک زندگی خود را چگونه به بازار خود را آنلاین با خرده فروشان مانند آمازون است.

Parwar و همکاران او تا به حال هیچ قبل از تجربه کسب و کار و منابع محدود است. آنها به طور طبیعی دیدم بازاریابی آنلاین به عنوان یک فرصت هیجان انگیز.

"ما تصمیم به فروش در آمازون زیرا هیچ یک از ما زمان و یا به معنی بیرون رفتن و بازار (بهداشتی پد) در فروشگاه ها و یا مراکز. علاوه بر آنلاین ما می توانید مشتریان حتی در خارج از گوا" Parwar می گوید.

پس از چهار سال تلاش برای ساخت کسب و کار و توسعه پایدار پایه مشتری همراه با تعداد زیادی از تلاش شکست خورده برای امن وام های بانکی به رشد کسب و کار خود این زنان در نهایت موفق به گسترش فراتر از باریک قلع ریختن به یک اتاق بزرگتر (کارخانه) جایی که آنها در حال حاضر یک هزار پد در هر ماه است.

"ما تنها ساخت یک 1,000 پد در یک ماه, بنابراین این یک گام کوچک اما من معتقدم هر گام کوچک شمارش" Parwar می گوید.

Jayashree Parwar and her partners have been making plastic-free sanitary pads in Goa, and have sold them to clients in the India’s cities like Mumbai, Pune, Bangalore, Hyderabad and New Delhi. Credit: Stella Paul/IPS

Jayashree Parwar و شرکای شده اند ساخت پلاستیک-رایگان نوار بهداشتی در گوا و فروش آنها را به مشتریان در هند شهرهای بمبئی و پونا بنگلور و حیدرآباد و دهلی نو است. اعتبار: استلا پل/IPS

رشد تقاضا برای پلاستیک-رایگان

آنها با دریافت سفارشات از شهرستانها بزرگتر مانند بمبئی و پونا بنگلور و حیدرآباد و دهلی نو است. بر خلاف مارک های شناخته شده و شرکت کنندگان Parwar گروه ندارد توانایی برای تبلیغ اما کلمه از دهان رسانه های اجتماعی و رشد آگاهی های زیست محیطی باید به آنها کمک کرد, او می گوید.

"ما با استفاده از مواد کاملا طبیعی هستند: pinewood فیبر غیر پارچه بافته شده, کره, کاغذ است. وجود دارد هیچ چیز وجود دارد به علت خارش یا بثورات پوستی و هنگامی که شما دور از آن این پد خواهد کمپوست در هشت روز. ما داده اند تظاهرات در بسیاری از مدارس و سازمان های دیگر. مردم آن تلاش کرده اند و دیده اند که چگونه کمپوست واقعا کار می کند" Alita Pilgaonkar یکی دیگر از اعضای این گروه می گوید IPS.

بهداشتی پد نیز تجزیه در حدود دو هفته.

هشت نوار بهداشتی هزینه 40 روپیه و فله بسته های حاوی 96 پد هزینه 700 روپیه. آنها ارزان تر از بسیاری از مارک های معروف اما زنان می گویند که آنها را مدیریت را به سود.

قابل استفاده مجدد در مقابل compostable

می تواند کل یک شیفت پلاستیک-رایگان بهداشتی پد تواند امکان و می تواند از آن جلوگیری روزافزون پلاستیکی بار ؟

در حالت ایده آل آن است که ممکن است, اما این اراده به نظر می رسد در حال حاضر از دست رفته کتی Walkling از بنیانگذاران Ecofemme می گوید IPS. Ecofemme یکی دیگر از زنان به رهبری ابتکار عمل است که باعث می شود کشورهای عضو اکو دوستانه قاعدگی محصولات بهداشتی. بر اساس در تامیل نادو (که قبلا ماه) در این کشور در سواحل جنوبی Ecofemme تولید و طرفداران قابل استفاده مجدد نوار بهداشتی هستند که هر دو پلاستیک-رایگان و مقرون به صرفه است.

"اگر دولت می خواهد این طرح این می تواند یک اثر قوی را به یک جریان اصلی تغییر" Walkling می گوید IPS.

اما Eline باکر Kruijne مهندس محیط زیست و قبلا یک افسر برنامه در هلند مبتنی بر بین المللی فکر می کنم تانک IRC شستشو می گوید IPS است که هیچ تغییر قابل توجهی ممکن است بدون تغییر زمان سیستم دفع.

اشاره در عمل از درمان دور انداخته قاعدگی محصولات اعم از آلی یا پلاستیک به عنوان خطرناک و سوزاندن آنها باکر Kruijne می گوید که تنها با استفاده از پد در حال کمک به سوزاندن تنها می افزاید: آلودگی هوا.

"این همه در مورد این که چگونه این تنها-استفاده از مواد در محیط و اگر آن نیاز به یک فرایند صنعتی (مانند سوزاندن) آیا واقعا به ما کمک کند؟" باکر Kruijne می پرسد.

Walkling همچنین می گوید که تنها با استفاده از قاعدگی محصولات حتی اگر compostable اضافه کردن به حجم روزانه زباله. اما عمومی اولویت این است که در حال حاضر کج به شدت نسبت به این تک-استفاده از پد به عنوان مردم آنها را به عنوان بهداشتی تر از reusables.

اما هر دو از کارشناسان احساس می کنید که در حال حرکت به دور از پلاستیک است یک گام مثبت.

"با هر کسی که شیفت به یک قابل استفاده مجدد و غیر آلاینده محصول حدود 125 کیلوگرم بهداشتی زباله هر فرد در بیش از یک عمر استفاده خواهد شد جلوگیری کرد. وجود دارد در حال حاضر حدود 355 میلیون قاعدگی زنان و دختران در هند و در صورتی که هر یک با استفاده از 10 پد/ماه این امر تولید 42.6 میلیارد پد در هر سال (355million*10pads*12 ماه).

"بدیهی است که با توجه به این اعداد بیشتر زنان به تعویض قابل استفاده مجدد محصولات باعث می شود تفاوت معناداری" راه رفتن می گوید IPS.

در ضمن در حال انجام COVID-19 بحران و مستند است که به شدت تحت تاثیر اقتصادی هند در بخش سمت چپ نیست تولید کنندگان از سخی بهداشتی پد بی پیرایه. منبع اصلی خود را در Coimbatore در جنوب هند متوقف شد, عملیات تقریبا وادار کردن زنان از کسب و کار. آنها به تازگی موفق به پیدا کردن یکی دیگر از تامین کنندگان در بمبئی.

فروش نیز کاهش یافته اما Parwar با اعتماد به نفس است از دوره نقاهت به سرعت پس از بحران است. از آنجا که او می گوید: زنان "دوره متوقف نخواهد شد".tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن