جهان تظاهرات نشان می دهد افزایش خشم و نصب نارضایتی

شهروندان فعال جامعه مدنی, جرم و جنایت و عدالت, دموکراسی, برجسته, جهانی, عناوین, سلامت, انسان, حقوق بشردوستانه

توسط AKHSHIJNEWS در 21 خرداد 1399
شهروندان فعال جامعه مدنی, جرم و جنایت و عدالت, دموکراسی, برجسته, جهانی, عناوین, سلامت, انسان, حقوق بشردوستانه اضطراری کار TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

نیویورک و بروکسل Jun 10 سال 2020 (IPS) - پس از یک دوره سکوت اجباری به دلیل Covid-19 قرنطينه شهروندان در سراسر جهان در حال هجوم coronavirus محدودیت و ادعا خیابان به مبارزه برای دموکراسی واقعی, شغل, زندگی دستمزد خدمات عمومی و حقوق بشر و در برابر فساد و نابرابری و بی عدالتی است. ما پیش بینی افزایش موج اعتراضات در سراسر جهان به رهبری توسط انواع مختلف از مردم هجوم وضع موجود. مگر اینکه سیاست تغییر, درگیری در خیابان هستند به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به جدید طبیعی است.

ایزابل Ortiz

در هفته گذشته ما شاهد تظاهرات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس منفجر شدن در آمریکا و در سطح بین المللی یکی پس از دیگری مرد سیاه پوست در بازداشت پلیس درگذشت. ما می بینیم شیلی در اعتراض به مستند-کمبود مواد غذایی, کمبود کار و هزینه خدمات اجتماعی و Ecuadorans نشان دادن در برابر صندوق بین المللی پول-پشتیبانی ریاضت اقتصادی کاهش است. لبنان است و ستد با شورش بر فساد و عدم مشاغل و خدمات عمومی است. معترضان در هنگ کنگ همچنان به سرپیچی از چین را محکم گرفتن. در اسرائیل آنها محکوم غرب بانک الحاق در حالی که در فیلیپین و آنها را محکوم جمهور Duterte ضد تروریسم به عنوان نقض حقوق مدنی و اساسی است. جوان مردم به خیابان ها در سنگال بیش از این مستند و فقدان شغل و فرصت های. در اسپانیا ما دیدن سلامت کارگران خواستار شرایط کاری امن تر در حالی که کارگران از صنایع دیگر در صورت اخراج گسترده. در بسیاری از کشورها مردم اعتراض در ماشین مبتنی بر کاروان اجتماعی را حفظ فاصله به دلیل بیماری همه گیر.

شده اند وجود دارد دوره در تاریخ زمانی که تعداد زیادی از مردم شورش علیه وضع موجود و خواهان تغییر از جمله در سال 1848 در سال 1917 و در سال 1968. در حالی که اعتراضات به شدت در هفته های اخیر به دلیل همه گیر سطح از اعتراضات در سراسر جهان باقی مانده است بالا برای بیش از یک دهه با برخی از بزرگترین تظاهرات در تاریخ جهان است. آنها مجموعه ای خاموش با بحران مالی 2008 و قیمت کالا خوشه مانند کسانی که موجب شورش غذا در آفریقا و آسیا و سه سال قبل از "بهار عربی" به "Indignados" (خشم) در اسپانیا و یا "اشغال" در آمریکا و هنگ کنگ است. اخیرا ما شاهد تظاهرات گسترده در آمریکای لاتین و جهانی فمینیستی موج تنظیم شده توسط "من بیش از حد" جنبش است. در حال حاضر به عنوان Covid-19 می سازد راه خود را در سراسر جهان ما در حال تجربه ادامه این دوره از افزایش خشم و نارضایتی.

سارا برک

ما شده اند مطالعه جهانی اخیر تظاهرات و جالب درس. برای شروع تعدادی از تظاهرات رو به افزايش بوده است بر اساس سالانه. معترضان اصلی به طور کلی تقاضا برای عدالت اقتصادی و اجتماعی در صورت تجویز "ریاضت" اصلاحات; اما قریب به اتفاق شکایت از معترضان صرف نظر از نظام سیاسی کشور خود فقدان "دموکراسی واقعی". دیگر خواسته های مشترک مربوط به حقوق مردم مانند نژادی و جنسیتی و یا حقوق کار. هدف اصلی این تظاهرات بود که دولت های ملی بلکه جهانی موسسات و شرکت ها نیز هدف قرار دادند.

مشخصات تظاهر کنندگان نشان می دهد که نه تنها سنتی معترضان (به عنوان مثال. فعالان اتحادیه های کارگری) در حال نشان دادن در مقابل طبقات متوسط, جوانان, افراد مسن و دیگر گروه های اجتماعی به طور جدی به اعتراض در بسیاری از کشورها به دلیل عدم اعتماد و سرخوردگی با جریان های سیاسی و سیستم اقتصادی.

مردم در سراسر جهان در حال آگاه است که سیاست گذاری است نه اولویت بندی آنها. در سراسر طیف سیاسی وجود دارد شورش علیه سیاست به عنوان معمول است. دولت های هر دو استبدادی و دموکراتیک هستند و عدم پاسخ به نیازهای مردم عادی است. بسیاری از تظاهرات و راهپیمایی نیز به صراحت محکوم سیستم بین المللی و نهادهایی مانند صندوق بین المللی پول بانک جهانی و بانک مرکزی اروپا شده اند که به طور گسترده ای به عنوان رئیس معماران نابرابر اصلاحات.

نه تنها تعدادی از تظاهرات افزایش, اما همچنین تعدادی از معترضان. جمعیت برآورد نشان می دهد که ده ها تن از تظاهرات تا به حال بیش از یک میلیون معترضان; برخی از کسانی که به خوبی ممکن است بزرگترین تظاهرات در تاریخ (به عنوان مثال. 100 میلیون نفر در هند در سال 2013, 17 میلیون نفر در مصر در بهار عربی).

Hernan Cortes Saenz

سرکوب است که به خوبی مستند شده است در بیش از نیمی از این تظاهرات در مطالعه ما. با توجه به گزارش های رسانه ها در این تظاهرات که تولید بیشتر بازداشتها در ایران, بریتانیا, روسیه, شیلی, مالزی, آمریکا و کامرون (سال های مختلف). تحقیقات ما که ما همچنان به روز رسانی همچنین اسناد افزایش نگرانی با برخی از حالت های سرکوب که حاکی از استفاده از خشونت فیزیکی: شهروند نظارت است.

اگر سرکوب چه بحث برانگیز خواستار آن است که معترضان در حال قرار دادن به جلو ؟ نارضایتی خواستار عبور بیش از تقریبا در هر منطقه از سیاست های عمومی از مشاغل خدمات عمومی و اجتماعی و حفاظت از محیط زیست سرمایه گذاری, مالیات و فساد و عدالت است. اکثر مطالبات مطابق با سازمان ملل متحد پیشنهاد و اعلامیه جهانی حقوق بشر.

دولت نیاز به گوش دادن به خواسته های مشروع شهروندان در اعتراض به محرومیت اجتماعی و اقتصادی و حقوق مدنی. رهبران و سیاستگذاران را تنها دعوت بیشتر ناآرامی اگر آنها موفق به اولویت بندی و عمل می کنند تقاضا برای دموکراسی واقعی.

ایزابل Ortiz است مدیر جهانی عدالت اجتماعی برنامه در ابتکار عمل را برای سیاست Dialogue دانشگاه کلمبیا و مدیر سابق سازمان بین المللی کار (ILO) و یونیسف.

سارا برک ارشد تحلیلگر سیاست در Friedrich-Ebert-Stiftung (FES; فقط برای مقاصد شناسایی; نمایش ها منعکس نمی شود نهادی نمایش FES).

Hernan Cortes Saenz درجه دکترا در روابط بین المللی.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب