ارزیابی دلایل بی‌توجهی و غفلت کشاورزان از عوارض سوء مصرف کودهای شیمیایی به‌ویژه کود ازته به‌روش بحث متمرکز گروهی

در این تحقیق مراد از متاع سالم، محصولی می­باشد که میزان موادتشکیل دهنده معدنی موجود در آن به­ویژه نیترات در حد

توسط AKHSHIJNEWS در 1 دی 1401
در این تحقیق مراد از متاع سالم، محصولی می­باشد که میزان موادتشکیل دهنده معدنی موجود در آن به­ویژه نیترات در حد مجاز برای مصرف انسان می­باشد. برای مثال در اکثر مواقع بعضا از کشورهای مجاور محصولاتی نظیر سیب­زمینی و پیاز را برگشت می­دهند. علت همین مسئله عدم رئیس و اطلاع رسانی در بخش ‏کشاورزی هست و به همین خاطر کشاورزان میزان مرغوب بودن را فدای کمیت کرده­اند و می­خواهند به هر قیمتی ساخت بیش­تر داشته باشند . ازت یکی از پرمصرف‌ترین عنصرهای موردنیاز گیاه که به شکل نیترات، اوره و یون آمونیوم قابل‌جذب است. به این برهان خرید کردن کود را توصیه می‌کنیم، چون کل کودها این عناصر واجب را دارند. با دقت به مصرف فراوان سبزی‌­ها و این که به­‌صورت‌های مختلف در تندرست و زندگی انسان تأثیر داشته و نقش کلیدی را ایفا می‌کنند، اجزای تشکیل دهنده‌ی آن‌ها زیاد با است. به این استدلال می بایست در خریدن و میل کردن سبزی­ها و نوشیدن آب مضاعف دقت کرده و حساسیت به خرج داد. مصرف بیش از حد کودهای شیمیایی در مزارع و باغ‌ها تهدیدی جدی برعلیه سالم انسان است. به‌عنوان مثال کود اوره که به‌علت مناسب بودن به میزان متعددی مصرف میگردد آن گاه از استفاده در محصولاتی مانند پیاز و سیب‌زمینی به نیترات تبدیل شده و در آن تجمع می‌یابد (3 و 2).
  • مجموعه ی ما سالهاست که در همین راستا فعالیت می نماید و از تجارب یکسری ساله در همین زمینه برخوردار است.
  • اما ناسازگاری کودهای پتاسیمی دارای سایر موادتشکیل دهنده و تشکیل رسوبات جامد هنگام مخلوط شدن در مخزن، از پاراگراف معایب استفاده از همین کودها در سیستم آبیاری قطره ای است.
  • آبیاری منظم به تنهایی نمی‌تواند مواد آیتم نیاز آن‌ها را تأمین کند و به همین استدلال باید کود و مواد تغذیه کننده را برای این موجودات سبز به کار برد.
  • کود های معدنی، میزان آیتم نیاز و تعداد وسائل نقلیه به جهت حمل کودها را کاهش می‌دهد.
  • مهم ترین روزگار به جهت محلول پاشی باغ ها در آخرها اسفند ماه یعنی همزمان اهمیت مرحله تورم جوانه ها می باشد.
  • اگر بذرهای آغشته به سم اهمیت محلول کودهای زیستی تنها مرطوب شود و تر نشود هیچ مشکلی ساخت نمی‌شود.
محصولی کاملا ارگانیک، برای کشاورزانی که به خاک و گیاه خویش اهمیت دیتا و به دنبال برداشت محصولاتی ارگانیک و سالم هستند. به جهت طولانی تر نمودن مولبیدن از مولیبدات سدیم یا این که مولیبدات آمونیم استفاده می‌شود. مولیبدات را ممکن میباشد حیاتی مواد دیگری ادغام و به خاک اضافه کرد و یا این که آن را محلول پاشی نمود.

گیاهان دارویی مناسب اقلیم فارس...

علاوه بر همین ، استعمال طولانی مدت از این کودها ممکن میباشد pH خاک را به طور دایم تغییر‌و تحول دهد و به تکثیر گازهای گلخانه ای و کشته شدن اکوسیستم های میکروبی سبب ساز شود. شما می بایست مراقب مقدار کود شیمیایی که برای تصحیح خاک استعمال می نمایید ، باشید. مسئله دیگر همین می باشد که رها شدن پرسرعت مواد مغذی به این مفهوم می باشد که این کودها می توانند بیش از حد در اختیار گیاهان قرار بگیرند. کوددهی بیش از حد می تواند حیات گیاه را از در بین ببرد و تمام اکوسیستم باغ را تحت تاثیرقرار دهد! متأسفانه ، از آنجا که این محصولات خیلی سرعت بالا از خاک شسته می شوند باید میزان بیشتری از آنان را به کار گیری کنید. البته باید به دیگر نیازهای گیاه اعتنا شود از جمله آب و نور مناسب که به تفصیل به آن‌ها می پردازیم.ما انواعی از کود شیمیایی و کود سولفات آمونیوم داریم که به کودهای مشکی و کودهای سفید در بازار شناخته می شود. دسته‌بندی نشده این مورد باید مد نظر قرار دیتا شود که به کارگیری چیزهای مناسب بیش از اندازه، قابلیت دارااست زیان‌آور باشد. در صورتی که یک گیاه این قابلیت را داشته باشد تمامی موارد مورد نیاز را کسب کند، به جز یک مورد، به عبارتی یک چیز عامل محدود کننده میباشد و نبود آن پرورش گیاه را سست می‌سازد. این مدل از کودها، شامل استعمال از میکروارگانیسم‌های پر فایده برای رویش و پرورش گیاه و نیز حاصلخیزی خاک سوای ذره‌ای آلودگی و زیان برای اکوسیستم مزرعه و محیط‌زیست است. اوره نیترات آمونیم را می شود پیش از کاشت گیاه و یا پس از آن که گیاه یه خرده رویش کرد به خاک داد. هیدرات آمونیم را که از ترکیب شدن آمونیاک در آب درست می شود پیش از کاشت از نحوه سرنگ های یگانه در لایه ای از خاک جاگذاری می کنند. انسان در اولیه قدم های خویش در ساخت طعام مبادرت به کشاورزی کرد و از همین روش توانست جوامع برنده تری را تشکیل دهد. به مرور زمان متوجه نیاز گیاهان به کوددهی شد و این نیاز کلیدی را حیاتی به کارگیری از کودهای حیوانی و… که امروزه به اصطلاح کود آلی نامیده می شوند برطرف کرد. به مرور زمان و شناخت عمده از موقعیت خاک و علوم گیاهی و نیازهای متفاوت گیاهان به عناصر معدنی، به کار گیری از کودهای شیمیایی رواج پیدا کرد. همان‌گونه که انسان ها به مواد معدنی و مغذی جهت نگهداری سالمی و اقتدار بدنی احتیاج دارند، گیاهان هم نیازهای مهم به مواد متعدد شیمیایی دارند. کود شیمیایی سریع فعالیت می کند، هزینه های کمتری دارد و به آسانی در مقادیر دوچندان در دسترس است. کود آلی برخلاف کود شیمیایی برای خاک مضر نبوده و به کارگیری بیش‌ازاندازه آن ها به گیاه هم آسیبی نمی‌رساند.

تحویل زودتر از موعد خودرو به خریداران بورسی

نقش مهمی را در متابولیسم،فتوسنتز و تنفس ایفا می کند،آهن حیاتی منگنزMn اثر جذب رقابتی دارد. این عنصر سبب ساز گلدهی تلقیح گل و میوه دهی،و کود مقاومت در برابر بیماری ها می شود. • به منظور به کار گیری کود در محصولات زراعی در هر هکتار در بین ۵ تا ۷ کیلوگرم از کود به کارگیری می شود.

– نسبت NPK

عناصر ریز مغذی پس از متعادل سازی مصرف کودهای ازته، فسفاته و پتاسیمی نقش مهمی در ارتقاء رویش و ایجاد ایفا می کنند. به این معنی که درصورتیکه گیاهی کلیدی نبود هر یک از عنصرها غذایی کلیدی ازت، فسفر، پتاس، کلسیم، منیزیم و گوگرد باشد، تا از بین بردن آن، مصرف کودهای میکرو المنت منجر ارتقاء ایجاد کالا نخواهد شد. نیتروژن یا همان ازت پرمصرف‌ترین عنصر غذایی گزینه نیاز برای گیاهان است.گیاه نیتروژن را به صورت نیترات، یون آمونیوم و اوره جذب می­کند. نیتروژن در فرآیند رشد و نمو گیاه و همچنین تقویت جنس و ارتقاء وزن آن نقش مهمی داراست و به کارگیری از آن مطابق برنامه مدیریت کودی مزرعه می بایست در یک‌سری نوبت به کار گیری شود. اگر کودی همه عنصرها را اهمیت نیز داشته باشد اصطلاحاً کود تام نامیده می شود. به علاوه حیاتی استفاده از کودهای کشاورزی می توانید باروری خاک زمین هایی که به مدت طولانی ذیل کشت رفته و از نظر عناصر و موادمغذی حاجتمند شده اند را بهبود بخشید. پخش آن ها شبیه آبیاری باغچه شما است که معمولاً با اتصال شلنگ انجام می شود.

ضایعات ۳۰ درصدی سالانه محصولات کشاورزی به ادله آلودگی/چالش مانده سموم به جهت صادرات

عنصر گوگرد در اثر فعالیت باکتری‌‌های اکسید کننده بصورت اسید سولفوریک آخر و عاقبت سولفات‌‌ها در می‌آید. هر چه ذرات عنصر گوگرد ریزتر و توزیع آن در خاک یکنواخت‌تر باشد، سرعت اکسیده شدن گوگرد اکثر خواهد بود. اکسیداسیون عنصر گوگرد موجب اسیدی شدن خاک گشته و به این عامل از آن دراصلاح خاک‌‌های قلیائی استفاده می‌شود. اکسیده شدن گوگرد در حرارت و رطوبت مطلوب حدود ۳ تا ۴ هفته طول می‌کشد. بعضا از کود‌های گوگرد را (مانند SO2 و پلی سولفید‌ها) در آب آبیاری حل و به خاک بیش تر می‌کنند. کود ازته حیاتی ٨٢ درصد نیتروژن یا ازت در خیلی از کشور‌ها مستقیماً به تیتر کود در خاک تزریق می شود و در کشور‌ایران امکانات به جهت مصرف آن قلیل است.

پرکاربردترین کودهای ان پی کا

این ماده برای مقدار برداشت، کیفیت، افزایش اندازه و شیرینی و آب میوه‌ها حساس است. کودهای شیمیایی در مدت زمانی قلیل میزان زیادی از ترکیباتی مانند نیتروژن و فسفر را در اختیار گیاه قرار می دهد. وجود همین موادسازنده در رابطه باهم می تواند منجر ساخت مریضی در گیاه شود . می بایست اعتنا نمود که سنگ فسفات به خودی خود محلول وجود ندارد و بنابراین نمی تواند فسفر را در اختیار گیاه قرار دهد. در خاکهای کلیدی حاصلخیزی پایین، مصرف کود موجب ارتقاء عمق رویش ریشه می شود. کودها ظرفیت محافظت آب گیاهان را بهبود می بخشند و عمق ریشه را ارتقا می دهند. به کار گیری طولانی مدت از کود شیمیایی سبب کاهش عمل میکروبی و تولید ایراد در pH خاک می شود. یک عدد از روش‌های سابق در ارتقا باروری خاک، این می باشد که قبل از کشت متاع اصلی، یک گونه دیگر گیاه را کاشته و هنگامی‌که سبز شد آن را برداشت می‌کنند. اما کود شیمیایی به مرور زمان خاک را به بستری نابارور، خشک و شور تبدیل می‌کند. از طرفی محصولاتی که در بستر کود طبیعی کار می‌آیند، برعکس محصولات پرورش‌یافته در کود شیمیایی؛ سالم، پرخاصیت و خوش طعم و عطر هستند. چون معمولاً میزان کافی کلر یار کلیدی آب باران (بخصوص در کود گیاهان نواحی ساحلی)، کود‌های شیمیائی عناصر اهمیت (به صورت ناخالصی) و آب آبیاری به خاک طولانی تر می‌شود. در رخ لزوم می‌توان از کلرورپتاسیم به جهت رفع فقدان کلر به کار گیری نمود. بوراکس در آب بسیار محلول بوده و در خاک به سهولت حرکت می‌نماید و می‌بایستی مواظب شسته شدن آن از خاک بود. استفاده از هيوميک اسيد بهتر هست از ساعاتي پس از شروع آبياري محصول آغاز شود. در جایگاه بندي لايه هاي معادن لئونارديت لايه هاي برنا داراي % بيشتري از هيوميک و فولويک اسيد بوده و از ارزش بالاتري برخوردار است. ترکيبات هيوميکي از بدو معرفي به بازار ايران موفقيت هاي نو اي را در توليد کشاورزي رقم زده و سبب ساز افزايش میانگین درآمد کشاورزان شده اند. اکثر شمعدانی ها را درصورتیکه بحال خود بگذارند یک ساقه حیاتی می دهد و هنگامی این ساقه پرورش کافی کرد... 3- اجرا و بکارگیری رئیس پاسخگو در یک مقیاس هنگامی و مکانی مطلوب . همان طور که اطلاع دارید گونه های متعددی از کود شیمیایی به جهت انواعی از خاک و انواعی از گیاهان وجود دارد. در بازار اشکال و اقسامی از کود شیمیایی وجود داراست بنابراین ترکیبات سازنده ی آنها حساس یکدیگر متفاوت می باشد اما بعضی از موادتشکیل دهنده حساس که در ساخت این کود ها کود باغی از آن‌ها به کارگیری می شود را اسم می بریم. به جهت این که بدانیم محصولی که خریداری می کنیم می تواند چه میزان مرغوب بودن و بازدهی می تواند داشته باشد خوبتر است تا بدانیم چگونه ساخت می شوند. فرقی نمی نماید که این فرآورده خوردنی باشد یا محصولی باشد مانند انواعی از کود شیمیایی.

قیمت خرید کردن کود شیمیایی ارگانیک + راهنمای استفاده

فروشگاهی که کودهای شیمیایی اهمیت کیفیتی در اختیار شما قرار می دهد و محصولات خود را اصلی ضمانت به فروش می رساند. هر چقدر معتبر و درصد رضایت مشتریان بیشتر باشد شما حساس اطمینان بیشتریاقدام به خرید کود شیمیایی گزینه نیاز می کنید. در نهایت استفاده از کودهای کشاورزی موجب بهبود حالت زندگی در بخشها روستایی، جامعه و مملکت خواهد شد. اساسی نیمایی شدن ارز ما اهمیت شرکت‌های دولتی و سرویس ها حمایتی مواجه هستیم که الان آن ها یارانه‌هایی ارائه می کنند و به همان حمایت‌هایی برمی‌گردد که در برعلیه بخش خصوصی ایستادگی کرده‌اند. مساله بعدی همین است که تا پیش از همین سم، کود و بذر مالیات ارزش افزوده نداشت اما اکنون مالیات ۹‌درصدی را به جهت این محصولات اعلام کرده‌اند. کلیدی همین وجود ۹‌درصدی که می‌گویند نمی باشد و در حقیقت ۱۲ تا ۱۳‌درصد هست زیرا روی قیمت‌های تمام شده مالیات حساب می‌شود. از سوی دیگر به کشاورز می‌گویند شما مالیات ۹درصد را پرداخت نکنید در صورتی که کشاورز در همان ابتدا هنگامی کالا را خریداری میکند همین ۹‌درصد را پرداخت می‌کند. اهمیت توجه به نتایج آماری تحقیقاتی و اطلاعات موجود از مزارع شاهد و تیمار به صورت بازدید ای که در سراسر مرزو بوم اهمیت حالت اقلیمی مختص و اصلی تنوع مختص خاک عده آوری شده میباشد کودهای زیستی توانسته هست بخوبی نقش خویش را ایفا کنند. معایب کود شیمیایی چیست؟ اصلی ما همپا باشید تا در ادامه به معایب کود شیمیایی بپردازیم.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن