فراتر از COVID-19 Pandemic: آنچه در حال حاضر ؟

کمک تغییر آب و هوا, توسعه و, کمک, محیط زیست, ویژه, جهانی, عناوین, سلامت, فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

لارنس Surendra یک مهندس شیمی و زیست محیطی اقتصاددان شده است و محقق-در محل اقامت در Dag Hammarskjold بنیاد اوپسالا سوئد,

 
“قبل از وجود دارد می تواند حقیقت وجود دارد باید یک مرد واقعی”– Chuang-Tzu

که تحویل تجهیزات پزشکی به مبارزه با COVID-19 همه گیر در جمهوری کنگو در مارس سال 2020 است. اعتبار: سازمان بهداشت جهانی (WHO)

بانکوک, تایلند, Jun 4 سال 2020 (IPS) – در میان COVID 19 همه گیر بسیار پیش بینی 73 مجمع بهداشت جهانی (بهداشت) از این که به این نتیجه رسیدند بدون هیچ گونه عمده اختلاف یا اختلافات.

نقطه عطفی بهداشت قطعنامه را به جهان با هم به مبارزه با COVID-19 pandemic, co-اسپانسر شده از طرف بیش از 130 کشور و تصویب شده توسط اجماع خواستار تشدید تلاش ها برای کنترل این بیماری همه گیر و برای دسترسی عادلانه به توزیع عادلانه ضروری است تمام فن آوری های بهداشتی و محصولات خود را به مبارزه با ویروس.

در واقع یک پیام است که هر واکسن های تولید شده نباید خصوصیسازی کنند توسط شرکت های بزرگ سرمایه داری حرص و طمع است.

بیماری های همه گیر شده است با ما برای زمان بسیار طولانی است. علوم پزشکی و بهداشت عمومی تمرکز بر روی بیماری های عفونی پوشا قبل از آنتی بیوتیک و پس از آنتی بیوتیک در دوران تلاش برای نگه داشتن سرعت با اشکال جدیدتر و زئونوز تغییرات و ما نشان داده است که کاهش ظهور یک ویروس به یک منبع تنها بیهوده است.

برجسته آنفولانزا اپیدمیولوژی اواخر Dr لوئیس Weinstein اظهار نظر در 1968 هنگ کنگ بیماری همه گیر آنفلوآنزا به نظر می رسد که به طور همزمان در سراسر جهان مشاهده شده است که از جمله بیماری های همه گیر نیست و از یک منبع واحد. انسان باید به طور مداوم به مبارزه با بیماری های عفونی.

پست COVID ضد باکتریایی برای درمان آنچه که به نام ‘بیمار-خودرو” و “ساختمان بیمار’ سندرم در حال حاضر شکوفایی. هر چند این مقدار از ما پاکسازی و حفظ محیط زیست فوری پاک خواهد که برای کمک در مبارزه با عفونت ها و بیماری های عفونی?

دکتر Zinsser در ‘موش و شپش و تاریخچه’ نوشت: در سال 1935 ” بیماری های عفونی یکی از چند اصل ماجراهای چپ در جهان است. با این حال امن و به خوبی تنظیم متمدن زندگی ممکن است باکتری ها و تک یاخته و ویروس ها آلوده کک و شپش و کنه ها و پشه و ساس همیشه در خفا انجام دادن در سایه آماده به حمله با چنگال در هنگام غفلت و فقر و قحطی یا جنگ بزارید دفاع….

در مورد واقعی فقط ورزشی گزاره است که باقی می ماند unimpaired توسط بی امان اهلی کردن یک بار رایگان-زندگی انسان گونه است که جنگ علیه این وحشی همکار کوچک موجودات که در خفا انجام دادن در گوشه های تاریک و ساقه ما در بدن موش و انواع حیوانات خانگی; که با پرواز و با خزیدن حشرات و ما کمین کردن در غذا و نوشیدنی و حتی در عشق ما”.

کار او به عنوان یک کلاسیک با NYTimes خواستار آن “یکی از خردمندترین و wittiest کتاب هایی که می آیند پرس”.

به دنبال منبع ویروس است, حواس پرتی در درک علل. تخریب محیط زیست طبیعی ما به وضوح بوده و علت عمده برای بیماری های همه گیر است که بشریت با آن مواجه است.

COVID 19 زور و اجبار به ارمغان آورد و این حقیقت صفحه اصلی; در حالی که مجبور به قفل کردن در فعالیت های انسان این اجازه را طبیعی جهان به نفس کشیدن دوباره.

رنه Dubos از پیشگامان زیست پزشکی بود که جایزه پولیتزر در سال 1969 به صورت خود کار کلاسیک, ‘بنابراین انسان یک حیوان: چگونه ما در حال شکل با محیط اطراف و حوادث’ به ارمغان آورد به ما طولانی پشت ارتباط بین وضعیت محیط زیست طبیعی ما و ما و بیماری.

نوشتن در علمی آمریکا (1955) یک مقاله با عنوان “افکار دوم در جوانه تئوری” او نوشت: “در مرحله اول از جوانه نظریه اموال حدت در نظر گرفته شد دروغ گفتن در میکروب خود را. در حال حاضر حدت در حال آمدن است به فکر به عنوان زیست محیطی. آیا انسان زندگی می کند و در تعادل با میکروب ها می شود و یا خود را قربانی بستگی به شرایطی که تحت آن او برخورد آنها”.

او کسی است که با ابداع عبارت “فکر می کنم در سطح جهان محلی عمل” که امروزه استفاده می شود مانند یک بیانیه مد بدون دانستن ریشه و یا عمیق فلسفی اهمیت رنه Dubos متصل به یک بیان است که او برای اولین بار ابداع شده است. فعلی COVID جهان با زور و اجبار نشان داده اهمیت “تفکر در سطح جهانی و اقدام به صورت محلی”.

که در آن ما را از اینجا بروید در مدیریت این جهانی بحران بهداشت عمومی و تعمیر رابطه انسان به این سیاره و موجودات? سوال “چه در حال حاضر ؟” مطرح است به عنوان یک پرس و جو برای عمل به صورت یک نقشه راه, در راه Dag Hammarskjöld بنیاد گزارش ” آنچه در حال حاضر: یکی دیگر از توسعه ‘
مطرح شده آن در سال 1975.

یکی دیگر از توسعه: روش ها و استراتژی های راه اندازی شد و در سال 1976 به عنوان یک مستقل سهم به هفتمین اجلاس ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در توسعه و همکاری های بین المللی. با اجرا چاپ از 100 ، 000 نسخه در شش زبان در این گزارش آمد به بازی نقش مهمی در توسعه بحث در طول سال های پس از.

‘آنچه در حال حاضر گزارش’ پیش بینی شده بود به عنوان یک “ادای احترام به این مرد Dag Hammarskjöld به دبیر کل سازمان ملل متحد 1953-1961 و یک قرن گذشته را قابل توجه ترین رهبران بین المللی که بیش از هر دیگر, داد, سازمان ملل متحد اقتدار آن در جهان (در حال حاضر) نیاز بیشتر از همیشه”.

پنج اصول ‘یکی دیگر از توسعه’ در سال 1975 اظهار داشت:”بر اساس نیاز – توسعه بشود به جلسه انسان نیازهای مادی و غیر مادی; درون زا ناشی از قلب هر جامعه است که در تعریف حاکمیت ارزش های خود و چشم انداز آینده آن;

متکی به خود – بنحوی که هر جامعه متکی در درجه اول در خود قدرت و منابع از لحاظ اعضا و انرژی و طبیعی آن و فرهنگی محیط زیست;

محیط زیست صدا – استفاده منطقی از منابع زیستی در حوزه آگاهی کامل از پتانسیل های محلی اکوسیستم و همچنین جهانی و محلی بیرونی محدودیت های اعمال شده در نسل حاضر و آینده.

و بر اساس تحول ساختاری – بنابراین به عنوان به درک شرایط مورد نیاز برای مدیریت و مشارکت در تصمیم گیری با تمام کسانی که تحت تاثیر آن از شهری یا روستایی جامعه به جهان به عنوان یک کل بدون که اهداف فوق نمی تواند به دست آورد.

این پنج اصل هستند و حتی بیشتر مربوط به امروز و می تواند جدید Panchseel جدید تعهد ما باید به صورت متقابل و همزیستی بین مردم و بین انسان و طبیعت است.

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ و ارائه معتبر Dag Hammarskjold اوپسالا سخنرانی در روز زمین در سال 2018 و با عنوان ‘بیست و یکم چالش ها و پایدار حکمت Dag Hammarskjöld’ اظهار داشت که “این مشکلات از زمان ما هستند مشکلات جهانی است که تنها می تواند حل شود با راه حل های جهانی”.

اشاره در سخنرانی خود که Hammarskjold “بود یک مرد فرهنگ”, اشاره به این حادثه تلخ گفت: “اجازه داده است که او را به یک نظر جهانی و جهانی دیدگاه; در نظر گرفتن تنوع به عنوان یک غنای; قادر به درک دیگران برای ترویج تحمل; برای ترویج گفت و گو و برای پیدا کردن راه حل برای مشکل ترین و پیچیده دیپلماتیک مشکلات از زمان خود”.

“این چیزی است که در واقع گاهی اوقات فاقد امروز” و “اثبات این که این ترجمه را به یک چشم انداز از جهان باقی مانده است که به عنوان دقیق امروز به عنوان در طول عمر خود بسیار خوب اسیر او گفت:” در چه Hammarskjold بود گفت: پس از آن, ‘دنیای ما از امروز [البته از چند دهه پیش] بیش از همیشه قبل از یک جهان است. ضعف یکی از ضعف و قدرت یک نه قدرت نظامی اما قدرت واقعی اقتصادی و اجتماعی و قدرت و شادی مردم – قدرت از همه است. از طریق مختلف تحولات آن آشنا هستند و به تمام جهان همبستگی خود مجبور شده است بر ما. این است که دیگر انتخاب روشنفکر ارواح آن چیزی است که کسانی که خلق و خوی منجر آنها را در مسیر انزوا را نیز به قبول‘.

تقریبا پنج دهه بعد سازمان با تاریخ اعتبار و اقتدار مانند Dag Hammarskjold بنیاد هستند و منحصر به فرد قرار داده شده به منظور جلب بر عقل از گذشته و همکاری حرکت زمین و بشریت به یک مکان امن.

احیای روح ” آنچه در حال حاضر به عنوان جدید Panchsheel که با این نسخهها کار فراتر از ملت متحده و مردان قوی است که رهبری این سازمان ملل متحده نهفته است آینده است.

پایه و نیاز فوری به طرح با استفاده از بحران کنونی به عنوان یک فرصت برای ایجاد جهانی جدید سازمانی سیستم عامل برای همبستگی بر اساس اصل ” سیاره شهروندان به دور از hyper-ملی حاضر که در تاریخ “غاز پا” ما به بلایای طبیعی.

نسل جدید به دنبال چنین پاسخ. جهان باید حرکت به دور از قوی-مرد سیاست مردانی که نیز هیچ ‘مردان از فرهنگ’.

رییس جمهور ایالات متحده, باراک اوباما در, نلسون ماندلا سخنرانی در آفریقای جنوبی, اظهار نظر در, مرد قوی سیاست مسلط عمده بزرگ ملل جهان گفت: “به اطراف نگاه کنید. قدرتمند سیاست صعودی ناگهان به موجب آن انتخابات و برخی از تظاهر دموکراسی نگهداری—قالب آن—اما کسانی که در قدرت به دنبال تضعیف هر موسسه یا هنجار می دهد که دموکراسی به معنی”.

خوشبختانه در هر دو نیمکره شمالی و نیمکره جنوبی ما در حال حاضر زنان در قدرت که در حال آوردن یک با کیفیت های مختلف ملی و جهانی رهبری است.

از آسیا و در کشورهایی مانند کره جنوبی بیان زنان از چنین وضوح و عمق تجربه بین المللی رهبری مانند خانم Kang, Kyung-wha کره معاون وزیر خارجه پیشرو با چنین ظرافت سیاست خارجی یک کشور wedged بین قدرت های بزرگ. این منابع از رهبری نیاز به مهار می شود برای جهانی خوب است.

موضوع روز جهانی محیط زیست (جمعه خرداد 5) و ‘زمان برای طبیعت’. بشریت ‘زمان برای طبیعت است. ملت متحده و مردان قوی که منجر آنها را هیچ وقت برای طبیعت همین دلیل است که ما در ظروف سرباز یا مسافر ما هستند و به همین دلیل ما نیاز به ‘یکی دیگر از توسعه’ به رهبری این نسل جدید از رهبران زنان در حال حاضر مدیریت ملی و امور جهانی با چنین عقل است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im