شرکت نجات و یا پول نقد, نقل و انتقالات برای همه از جمله کودکان ؟

آموزش و پرورش, عناوین, سلامت, فقر & SDGs نظر سابین Saliba منطقه ای است مشاور خاورمیانه و شمال آفریقا در

توسط AKHSHIJNEWS در 10 مرداد 1399
آموزش و پرورش, عناوین, سلامت, فقر & SDGs

نظر

سابین Saliba منطقه ای است مشاور خاورمیانه و شمال آفریقا در حقوق کودک شبکه بین المللی (CRIN)

Batara زاغه در حومه داکا. اعتبار: mom central الحق/IPS

بیروت Jul 31 2020 (IPS) - این Covid-19 همه گیر به نظر می رسد که امان از کودکان به طور مستقیم سلامت اثرات ویروس اما بحران اجتماعی و اقتصادی حقوق به طور مستقیم و غیر مستقیم فراتر از آنچه که ما می تواند پیش بینی کرده اند. و بدون شک وجود دارد که کودکان که از زمینه های آسیب پذیر خواهد احساس در دراز مدت تاثیر این بیماری همه گیر و اقدامات انجام شده برای جلوگیری از گسترش آن در سخت ترین.

اجتماعی و حقوق اقتصادی بسیار مهم است برای اطمینان از تحقق حقوق اساسی مانند معاش و مسکن و آموزش و بهداشت و اشتغال و آزادی از تبعیض است. اجرای این حقوق است که کلام را به درستی پاسخ به هر گونه بحران اقتصادی است. اما آنچه چالش امروز برای تحقق این حقوق برای کودکان و چگونه می توان آنها را ملاقات در طول و پس از یک بیماری همه گیر?

به دنبال در دراز مدت خطر

توده ها از بودجه در دسترس ساخته شده اند در سطوح ملی و بین المللی برای بهبود یافتن از بحران اقتصادی Covid-19 همه گیر شده اما چگونه می تواند به آنها اختصاص داده شود به طوری که ما نمی تکرار شکست از بحران های گذشته?
این Covid-19 بیماری همه گیر در حال حاضر در معرض چگونه چیزهایی مانند بیکاری و فقر و از دست رفته آموزش و پرورش همه می تواند منجر به مشکلات دیگر است. مثلا برآوردهای اخیر نشان می دهد که میلیون ها نفر از کودکان زیر سن 5 سال در معرض خطر مبتلا به هدر رفتن به عنوان یک نتیجه اجتماعی و اقتصادی تاثیر بیماری همه گیر.

مهاجر و آواره کودکان نیز به ویژه گروه های آسیب پذیر در طول این بحران به عنوان آنها در زندگی محروم مناطق شهری یا محله های فقیرنشین به سر می برند اردوگاه های اسکان موقت پناهگاه و یا پذیرش مراکز که در آن آنها عدم دسترسی کافی به خدمات بهداشتی و درمانی, پاک, آب, بهداشت و دسترسی به تغذیه.

با توجه به یونیسف 91 درصد از کودکان جهان نیز شاهد آموزش و پرورش خود را قطع و کسانی که با تکیه بر مدرسه مبتنی بر تغذیه برنامه ها کمتر به احتمال زیاد به بازگشت به زمانی که کلاس های درس بازگشایی شده است.

توضیح داد که چرا سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید که "گسترده شغل و درآمد از دست دادن و ناامنی اقتصادی در میان خانواده ها به احتمال زیاد به افزایش نرخ از کار کودکان بهره برداری جنسی, بارداری و کودک ازدواج. [...] به عنوان جهانی مرگ و میر از Covid-19 را افزایش می دهد تعداد زیادی از کودکان را یتیم و آسیب پذیر به بهره برداری و سوء استفاده است."

تاثیر بیکاری نباید دست کم گرفت. میلیون ها نفر از پدر و مادر در حال حاضر در تلاش برای حفظ معیشت خود را با سازمان بین المللی کار برآورد که 25 میلیون نفر از مردم ممکن است از دست دادن شغل خود و جوانان, مسن, کارگران, زنان و مهاجران را تحمل نامتناسب بار این کار بحران است.

ما دیده ایم این مسائل قبل و پس از اتفاقاتی که منجر به افزایش بیکاری و فقر اما واقعیت این است که آنها اتفاق می افتد دوباره این پرسش که آیا اصلاحات ساختاری می تواند کمک کند.

امروز بیش از هر زمان هر گونه اقدام برای پایان دادن به فقر کودکان باید در ساختار آن ایجاد فقر است. توده ها از بودجه در دسترس ساخته شده اند در سطوح ملی و بین المللی برای بهبود یافتن از بحران اقتصادی Covid-19 همه گیر شده اما چگونه می تواند به آنها اختصاص داده شود به طوری که ما نمی تکرار شکست از بحران های گذشته?

کمک مالی: صرفه جویی در اقتصاد از طریق شرکت های

دولت و شرکت کمک مالی به نظر می رسد به رفتن به راه حل برای بحران با تمرکز بر صرفه جویی در اقتصاد به جای پیدا کردن راه حل به فقر و مشکلات مالی.

کشورها در سراسر جهان تایید شده اند بیش از US$11 تریلیون ارزش اقدامات اضطراری با توجه به صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) و کسب و کارهای بزرگ و شرکت های چند ملیتی در حال دریافت بزرگترین سهم از کمک مالی.

گروه های حقوق بشر می گویند که این رویکرد قرار داده و نگرانی برای حقوق بشر در سایه و تکرار پاسخ به بحران مالی 2008 و تضعیف "کار حمایت...ر[دینگ] عقب سیستم مالیاتی و غیر ممکن[ing] ریاضت اقتصادی در اکثر, در حالی که ارائه یارانه رفاه برای نخبگان چند."

مرکز حقوق اقتصادی و اجتماعی نیز برجسته است که به عنوان بسیاری از دولت ها با تمرکز بر نجات برای سود شرکت ها وجود دارد یک خطر عمده که بحران را حتی می توان مورد استفاده توسط شرکت های تجاری به عنوان یک فرصت برای گسترش بازار خود و کسب سود از جمله در بخش هایی مانند آموزش و پرورش که در آن عمده جهانی این بازیکنان هستند که موقعیت خود را.

در واقع ما در حال حاضر شاهد چگونگی خصوصی سازی و تجاری از آموزش و پرورش را افزایش داده اند در طول سال 2020 بیماری همه گیر. با توده تعطیلی مدارس, تجاری, آموزشی آنلاین ابزار فنر به عنوان "اورژانس پاسخ دهندگان".

پس چه نوع کمک مالی می تواند به عدالت اجتماعی و حقوق بشر در هسته خود? و وجود دارد اتاق را برای کودکان و افراد جوان در آن ؟

پول نقد, نقل و انتقالات: یک نفر را نجات

از حقوق بشر چشم انداز نهایی اندازه گیری از هر سیستم اقتصادی و یا سیاست تاثیر آن بر مردم و به ویژه آسیب پذیر. افزایش منتقدان از شرکت های بزرگ کمک مالی به ارمغان آورده اند یک بحث قدیمی دوباره به جدول: جهانی درآمد اولیه (UBI).

UBI به طور منظم دولت پرداخت که هر یک از اعضای جامعه به همان اندازه برای تضمین هزینه های اولیه زندگی و امنیت مالی برای همه. طرفداران این مدل راه رفتن; به عنوان مثال در سال 1967 مارتین لوتر کینگ جونیور پشتیبانی "یک درآمد تضمین شده" به عنوان وسیله ای برای از بین بردن فقر است.

یک مدل مشابه نیز آورده شده است به جدول: جهانی خدمات اساسی (UBS). در این روش هر کس دریافت رایگان و بدون قید و شرط دسترسی به خدمات اساسی مانند بهداشت و درمان و آموزش و حمل و نقل در حالی که سایر خدمات اساسی مانند مسکن و تغذیه برنامه تنها می تواند قابل دسترسی از طریق یک روند درخواست و محدود به کسانی که به آن نیاز دارید بیشتر.

اما به جای اینکه جایگزین برای یکی دیگر از کارشناسان استدلال می کنند که UBS و UBI هر دو مفید به عنوان "هیچ منافاتی بین داشتن و بعضی نيمه جهانی خدمات اساسی و پایه درآمد".

اما این سیستم هنوز خیلی مخالفان به خصوص نسبت به UBI بر اساس آن خواهد بود بیش از حد پرهزینه است. در پاسخ به کسانی که مخالف UBI به همین دلیل برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) توضیح می دهد که "جایگزین خواهد شد در نتیجه بیشتر افزایش نابرابری افزایش تنش های اجتماعی است که هزینه های دولت ها و حتی بیشتر و باز کردن کشورها به افزایش خطر اجتماعی جنگ".

این آژانس سازمان ملل متحد همچنین اضافه می کند که "یک قرارداد اجتماعی جدید نیاز به خروج از این [Covid-19] بحران که rebalances عمیق نابرابری که در حال شایع در جوامع مختلف [و] UBI وعده داده می شود یک عنصر مفید از جمله یک چارچوب است."

نقل و انتقالات پول نقد برای تحت 18s

حتی اگر UBI مدل مبتنی بر فرد و نه خانواده کودکان به ندرت انتظار می رود که ذینفع از پرداخت به طور منظم. آلماز Zelleke, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه نیویورک و شانگهای معتقد است که در از جمله کودکان به عنوان دریافت کنندگان به دلیل "تنها پایه درآمد است که می رود به کودکان و همچنین بزرگسالان می تواند در واقع از بین بردن فقر از خانواده ها تنها با یک پدر و مادر تنها و یا یک تک نان آور."

به عبارت دیگر اگر بیشتر اعضای یک خانواده فراتر از فقط نان آور دریافت درآمد به طور منظم می توانید آن را در خانواده بیشتر انعطاف پذیر به بحران اقتصادی و خطر از دست دادن شغل.

به طور مشابه در یک بحث با CRIN آرژانتینی جامعه شناس و معلم سانتیاگو مورالس توضیح داد: اهمیت دادن به کودکان درآمد و "به رسمیت شناختن مشارکت های اجتماعی کودکان را [...] با داشتن یک درآمد آنها می توانید مدیریت خود را".

اما بزرگسالان به ندرت به فرزندان ظرفیت به اندازه کافی اعتبار و استدلال در برابر دادن درآمد به کودکان احتمالا خواهد بود که اتلاف آن است. با توجه به مورالس این است که یک "نمونه adultist استدلال" از آنجا که آن را بر اساس این فرض که کودکان فاقد ظرفیت.

اما او توضیح می دهد: "ما نیاز به تمایز بین ظرفیت و دانش... اگر کودکان نمی دانید که چگونه برای مدیریت پول این دلیل است که آنها آموزش داده شده است."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن