به تاخیر انداختن مرگ در میان Coronavirus همه گیر

جهانی, عناوین سلامت نیویورک Jun 15 سال 2020 (IPS) - در حالی که تا پایان عمر باقی می ماند غیر قابل اجتناب سرنو

توسط AKHSHIJNEWS در 26 خرداد 1399
جهانی, عناوین سلامت
We turn to look at a second set of theories that we call the apocalyptic theories.  Those who subscribe to these theories see the COVID-19 outbreak as the revenge of God or nature, or both, against the arrogance of humans

نیویورک Jun 15 سال 2020 (IPS) - در حالی که تا پایان عمر باقی می ماند غیر قابل اجتناب سرنوشت هر مرد ، زن و کودک از مرگ می تواند به تاخیر افتاد به عنوان نشان داده شده است بارها و بارها در طول تاریخ بشر است. در میان زمان coronavirus همه گیر برترین هدف به تاخیر انداختن مرگ از Covid-19 برای بسیاری از میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان است.

در عین حال در حال حاضر نزدیک شدن 500,000 Covid-19 مرگ و میر در سراسر جهان و بسیاری از انتظار می رود قبل از واکسن در دسترس می شود, هدف از به تاخیر انداختن مرگ و میر به دلیل رمان coronavirus است به دور از اینکه متوجه شدم. تلاش بیشتری به وضوح مورد نیاز برای مهار این بیماری همه گیر را گسترش و به حداقل رساندن آن پیامدهای مرگبار به ویژه در میان کسانی که بیشترین آسیب پذیر است.

به تاخیر انداختن مرگ است به طور قابل توجهی افزایش یافته طول زندگی بشر در سراسر جهان است. متوسط امید به زندگی در بدو تولد امروز برای جهان است که 73 سال و یا بیش از دو بار در این سطح در آغاز قرن 20th. در سن 60 سال به طور متوسط امید به زندگی است که 21 سال است که نزدیک به یک دهه طولانی تر از آن بود که در پایان جنگ جهانی دوم با رشد تعداد کسانی که زنان و مردان باقی مانده برای تبدیل شدن به صد ساله.

پس از شروع سال 2020 تعداد Covid-19 مرگ به سرعت در حال رشد و گسترش بی وقفه در سراسر جهان است. در میان عمده مناطق این Covid-19 مرگ و میر توزیع شده بسیار متفاوت از جهان برآورد مجموع مرگ و میر سالانه. بیشتر مناطق در حال توسعه که حساب 22 درصد از مجموع مرگ و میر سالانه در سراسر جهان را تجربه کرده اند تعجب آور 72 درصد از Covid-19 مرگ و میر (شکل 1).

The less developed regions, which account for 78 percent of the world’s estimated total annual deaths, have experienced about 28 percent of the Covid-19 deaths. A plausible explanation for this unexpected distribution of coronavirus deaths remains unclear

منبع: جمعیت ملل متحد بخش برای برآورد تعداد مرگ و میر سالانه در سال 2020 و Worldometer برای Covid-19 کشته و 12 ژوئن 2020.

در کنتراست قابل توجه به مناطق کمتر توسعه یافته, که حساب برای 78 درصد از جهان را برآورد مجموع مرگ و میر سالانه را تجربه کرده و حدود 28 درصد از Covid-19 مرگ و میر. یک توضیح محتمل برای این غیر منتظره توزیع coronavirus مرگ هنوز مشخص نیست.

علاوه بر آن غیر معمول منطقه ای و توزیع Covid-19 مرگ و میر به شدت متمرکز در قدیمی ترین گروه های سنی. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته مانند آلمان و ایتالیا و ژاپن و سوئد و سوئیس 80 تا 90 درصد از Covid-19 مرگ و میر در میان کسانی که سن 70 سال و بالاتر (شکل 2).

 the less developed regions, which account for 78 percent of the world’s estimated total annual deaths, have experienced about 28 percent of the Covid-19 deaths. A plausible explanation for this unexpected distribution of coronavirus deaths remains unclear.

منبع: آمار ملی از 3 ژوئن 2020.

به طور کلی در کودکان و بزرگسالان زیر سن 50 سال یافت شده نسبتا کم نرخ مرگ و میر از این بیماری است. افراد مسن و کسانی که از قبل موجود شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی و دیابت و آسم و چاقی صورت خطرات بالاتر از تبدیل شدن به شدت بیمار از coronavirus و تجربه نسبتا بالا Covid-19 میزان مرگ و میر. بسیاری از سالمندان مرگ و میر رخ داده است در خانه های پرستاری و مراقبت طولانی مدت امکانات که در آن بیماری قادر به گسترش به راحتی با توجه به شرایط زندگی و ناکافی سلامت پادمان.

اما داده های اخیر از برخی از کشورهای در حال توسعه مانند برزیل و هند و مکزیک در حال پیدا کردن که رمان coronavirus را می کشند به مراتب بالاتر درصد از افراد جوان تر را تجربه کرده بود در ثروتمند کشورهای توسعه یافته است. در هند تقریبا نیمی از Covid-19 مرگ و میر گزارش شده زیر سن 60 سال و در مکزیک نزدیک به یک چهارم از Covid-19 میلادی به سن 25 تا 49 سال است. این پیچ و تاب و های جدید در Covid-19 مرگ و میر برجسته طبیعت غیر قابل پیش بینی از بیماری همه گیر به عنوان آن را همچنان به گسترش در سراسر مناطق مختلف جهان است.

Covid-19 نرخ مرگ و میر نیز متفاوت است به طور قابل توجهی توسط انجمن. مردان بیشتر از زنان سالم به در coronavirus. برآورد کنونی در حال پیدا کردن که اکثریت Covid-19 مرگ و میر تا حدود 60 درصد مرد هستند. چرا رمان coronavirus تمایل به تحت تاثیر قرار مردان بیشتر به شدت از آن زنان نشده است تاسیس شده است.

از لحاظ تاریخی به تاخیر انداختن مرگ آمد تا حد زیادی از طریق یک مجموعه یکپارچه ترکیبی از رفتار فردی, جمعی, اکشن, علمی و دانش و نبوغ انسان. و که چهار عامل ترکیب همچنان به استراتژی اساسی مورد نیاز به طور موثر مقابله با رمان coronavirus بیماری همه گیر.

در مناطق کمتر توسعه یافته, که حساب برای 78 درصد از جهان را برآورد مجموع مرگ و میر سالانه را تجربه کرده و حدود 28 درصد از Covid-19 مرگ و میر. یک توضیح محتمل برای این غیر منتظره توزیع coronavirus مرگ هنوز مشخص نیست
به عنوان شده است در مورد بیماری های همه گیر قبلی یک عنصر حیاتی در مقابله با رمان coronavirus است رفتار فردی است. افراد به خصوص افراد مسن و کسانی که با موجود شرایط بهداشتی می تواند متعدد اقدامات احتیاطی به منظور محدود کردن قرار گرفتن در معرض خود را به coronavirus حداقل رساندن شانس خود را از ابتلا COVID-19 و کاهش خطرات ناشی از آلوده کردن دیگران است. کسانی که نیاز به اقدامات احتیاطی می شود ادامه داد: زمانی که مردم بازگشت به فعالیت های عادی روزانه خود از جمله اشتغال, مسئولیت شخصی و تفریح و سرگرمی.

اجتماعی فاصله دست شستن ماسک پوشیدن ضد عفونی لمس سطوح اجتناب از مکان های شلوغ و ماندن در خانه در زمانی که بیمار در میان مسئول اقدامات است که هر فردی را می تواند به محدود کردن گسترش coronavirus. محتاطانه شیوه های درمانی نیز ضروری در محل کار, در مدارس, در مغازه ها در طول سفر هنگام حضور در مراسم مذهبی و شرکت در رویدادهای اجتماعی.

اقدام جمعی برای حفاظت از سلامت و تندرستی نیز یک جزء حیاتی برای مقابله با این بیماری همه گیر. علاوه بر تسهیل تست ردیابی و جداسازی و ارائه دسترسی فوری به مراقبت های پزشکی محلی و جوامع می تواند به محدود کردن تعداد و اندازه و نوع گردهمایی جلب همکاری شرکت ها و موسسات شناسایی افرادی که نیاز به پشتیبانی پزشکی و ضروری کارگران و کمک به سالمندان و سایر گروههای در معرض خطر.

دولت ها در سطح ملی باید نقش کلیدی در مقابله با این بیماری همه گیر کوروناویروس. بر اساس گذشته بیماری های همه گیر تاریخ نشان می دهد که تلاش های خود را باید در تمرکز به موقع و اقدامات قاطع در مناطق بحرانی. در میان این مناطق در حال ارائه رهبری هماهنگی استراتژی کلی ترویج اطلاعات صدا و پاک کردن پیام های حمایت از تحقیقات و آزمایش و جمع آوری داده ها, نرم عواقب اقتصادی و همکاری های منطقه ای و تلاش های بین المللی برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر و محدود کردن عواقب مرگبار آن.

همچنین بسیار مهم مقامات دولتی باید به جلوگیری از سیاسی همه گیر. رهبران ملی نیاز به متحد کردن تلاش های کل کشور, به عنوان نشان داده شده است در تعدادی از کشورها مانند آلمان و ژاپن و نیوزیلند و ویتنام برای جلوگیری از گسترش این بیماری کروناویروس و کاهش Covid-19 مرگ و میر.

بسیار ناشناخته باقی مانده در مورد رمان coronavirus به این بیماری همه گیر است که هنوز در مراحل اولیه آن است. با این وجود شواهد اولیه به وضوح در می یابد که اوایل جامع و پایدار و کاهش مداخلات دولت در جوامع محلی و سازمان های بهداشت عمومی همراه با مسئول رفتار فردی می تواند در نتیجه نسبتا پایین Covid-19 نرخ مرگ و میر.

مطالعات علمی در حال ادامه برای تعیین عفونت سطح مورد مرگ و میر, نرخ, درمان موثر, میزان ایمنی پس از بازمانده یک عفونت, سلامت, عوارض ناشی از بیماری و اینکه آیا گله ایمنی از طریق عفونت می تواند به دست آورد و اگر پس انتظار می رود تعداد مرگ و میر برای رسیدن به گله ایمنی. تا زمانی که یک واکسن در دسترس می شود, دانش علمی را فراهم می کند بینش ارزشمند و دستورالعمل مفید برای افراد و جوامع و دولت ها برای جلوگیری از سرایت را گسترش.

دانشمندان و محققان پزشکی در سراسر جهان با حمایت ارزشمند از دولت کسب و کار جهانی, سازمان, مبانی سازمان های غیر دولتی و افراد در حال مسابقه در رکورد سرعت به کشف یک واکسن برای Covid-19. اخیرا گزارش تلاش های تحقیقاتی در حال تشویق و نقطه به نقطه ممکن است واکسن در آینده نزدیک. اما نبوغ انسان به توسعه موثر و به طور گسترده ای در دسترس واکسن ممکن است نیاز به طور قابل ملاحظه ای زمان بیشتری برای تحقیق و آزمایش در حال حاضر از پیش بینی.

در طول هزاران سال تاریخ بشریت متحمل شده است از طریق بسیاری از وحشتناک بیماری های همه گیر. کشنده ترین بیماری های همه گیر در تاریخ اخیر 1918 پاندمی آنفلوانزا کشته شدن بیش از 50 میلیون نفر در سراسر جهان است. بسیار شده است که از گذشته بیماری های همه گیر و است که انباشته از دانش و تجربه همراه با امروز پزشکی و بهداشت عمومی تخصص استفاده می شود باید به طور موثر مقابله با زمان بیماری همه گیر.

صرف نظر از ایدئولوژی سیاسی, اعتقادات مذهبی, اقتصادی, وضعیت آموزشی سطح تابعیت سن و یا جنسیت, مرگ باقی می ماند غیر قابل اجتناب سرنوشت برای جمعیت جهان نزدیک به 8 میلیارد مردان و زنان و کودکان است. اگر چه غیر قابل اجتناب مرگ را زمان بندی می تواند به تاخیر افتاد و حتی در حال حاضر در میان coronavirus بیماری همه گیر از طریق ترکیبی از فردی رفتار و اقدام جمعی دانش علمی و نبوغ انسان است.

*یوسف چامی مستقل و مشاوره متخصص و مدیر سابق جمعیت ملل متحد را بدست آورد.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب