دیابت, مردان, مواد مخدر و زوال عقل – چرا بهداشت حرفه ای چهره به چالش کشیدن آینده

این RCN/SOM کنفرانس شنیده ام که زوال عقل و کاهش شناختی در حال تبدیل شدن به یک مسئله رو به رشد در محل کار همراه با طیف وسیعی از دیگر چالش های سلامت محل کار به عنوان کار ما جمعیت سنین

بین مقابله با چالش افزایش نرخ دیابت, مردان, بیماری, مواد مخدر و الکل و کار-عصر زوال عقل, بهداشت شغلی پزشکان در حال رفتن به کار خود را کاهش دهد در طول سال های آینده کالج سلطنتی پرستاری و SOM بهداشت شغلی کنفرانس شنیده شده است. Nic Paton گوش در.

پیشگیری از دیابت نوع 2; مدیریت سلامت مردان; مواد مخدر و الکل; و موضوع در حال رشد از زوال عقل/کاهش شناختی در محیط کار – تمام این موضوعات بیشتر آه پزشکان احتمالا واگذار و یا در حال حاضر یا ادامه خواهد عمده سلامت محل کار چالش است.

که در پایان ماه نوامبر کالج سلطنتی پرستاری/SOM (انجمن طب کار) بهداشت حرفه ای پرستاری کنفرانس و نمایشگاه بود که هر دو موضعی و مرتبط است. در کنار یک سری از صبح ارائه سخنرانیها این چهار موضوع تمرکز از ظهر جلسات برک آوت و به این نتیجه روز یک بحث آورده و سپس هر چهار مجریان با هم در یک مرحله.

بحث شد و به ریاست مندی مورفی معاون مدرسه ملی بهداشت شغلی که باز رسیدگی به درخواست هر چهار نفر اعضای پانل به یک خلاصه کوتاه از جلسه خود را و آنچه مورد بحث شده بود قبل از سوال گرفته شد از مخاطبان است.

آه به عنوان یک تاثیر گذار از تغییر

شان easter compton, متخصص پزشک پرستار در بهداشت حرفه ای در همکاران در سلامت که تا به حال ارائه شده است در پیشگیری از دیابت نوع 2 در محل کار گفت: “به عنوان بهداشت حرفه ای مشاوران ما در یک موقعیت خوب را امتحان کنید و تاثیر تغییر در این منطقه; نه برای ما در واقع دست به کار می کنند اما به شرکت ها برای کار کردن با ما را به ایجاد انگیزه در مردم برای تغییر رفتار و تلاش و حفظ آن را تغییر دهید و فقط به ایجاد برخی از تغییرات کوچک مداوم آنها سلامتی است.”

پروفسور آلن سفید, استاد بازنشسته از سلامت مردان در لیدز بکت دانشگاه و سپس توضیح داد که چگونه او تا به حال صحبت در چالش های مرتبط با بهداشت حرفه ای مشغول به کار به طور موثر با مردان در سراسر سلامت و تندرستی. “مردان آسان و مردان ساده” او به شوخی به خنده از کف. “ما تا به حال یک بحث خوب در مورد چگونه مردان ممکن است کمی بیشتر به چالش کشیدن از ما فکر. ما سعی کردم به آن را به عقب به جایی که پسران از آمده و فیزیولوژیکی جامعه شناختی و فرهنگی تفاوت های بین دختران و پسران و مسائل اطراف اجتماعى کردن.”

هلن پارسونز مدیر خدمات در بخش بهداشت و تندرستی در کالج کینگ بیمارستان در لندن صحبت کرده بود در مورد مواد مخدر و الکل در محل کار. “ما در مورد آنچه که شما می توانید نگاه کردن برای به عنوان یک آه پزشک در لکه کسی که با مواد مخدر و الکل مشکل نیاز به یک قوی محل کار سیاست در هر دو به طور کلی مواد مخدر و الکل اما احتمالا اگر شما در حال رفتن به آزمایش و چرا از آن مهم است که یک جامد خوب, تست, سیاست,” او توضیح داد.

در نهایت Dr Karla گرینبرگ بالینی مدیر در مارس استرس در حال اجرا یک جلسه در مدیریت زوال عقل/کاهش شناختی در محیط کار در برابر پس زمینه از ما با پیری جمعیت کار. برای آه پزشکان, او تاکید کرد, آن مهم است که “یک شاخص ظن” در هنگام بررسی یا ارزیابی یک بیمار که ممکن است برگزاری نمایشگاه علائم زوال شناختی.

“وجود دارد این واقعی متقاطع بین افسردگی و زوال عقل و شناختی تغییر دهید. اگر شما از افرادی که شما در حال دیدن کار های مربوط به استرس و افسردگی هستند نیز بیش از 50/55 مهم برای داشتن یک شاخص از سوء ظن در اطراف زوال عقل به ویژه برای کسانی که به بهبود و یا بهتر از درمان,” او توضیح داد.

“همچنین است در مورد فکر کردن در مورد خود را ارزیابی و چگونه شما می توانید به زوال عقل در ذهن خود را هنگامی که شما در حال ارزیابی مسن کارگران; به طور بالقوه داشتن یک سوال کلیدی است که شما همیشه به طور معمول به عنوان بخشی از این ارزیابی” دکتر گرینبرگ اضافه شده است.

جلسه خود را نگاه کرده بود در برخی از ارزیابی ابزار شما می توانید استفاده کنید در این زمینه و همچنین اهمیت به رسمیت شناختن آنچه او به عنوان “علامت اختلال”. به عنوان او آن را قرار داده: “این است که واقعا به چالش کشیدن منطقه به دلیل این که این گروه از مردم که در 10 درصد در سال خواهد شد به توسعه زوال عقل اما که نمی توان آنها را تحت نظارت و حمایت خارج در جهان از بیمه خدمات درمانی. اما در شغلی تنظیم و نظارت بر آنها و نگه داشتن چشم باز برای کسانی که نشانه هایی از پیشرفت به طور بالقوه می تواند واقعا کلیدی است.”

رشد تمرکز بر تندرستی

سوال اول از طبقه بود به پروفسور سفید بود که پرسید: اگر او بودند به ارائه یک رویداد در اطراف سلامت مردان در محل کار چه خواهد شد او تمرکز آن بر? عنوان پرسشنامه با اشاره به زمانی که او تا به حال مطرح شده همان سوال به کارمندان مرد در سازمان آن را به حال منجر به نتایج شگفت انگیز. “آنها آمد با ‘یائسگی’; من بچه شما نیست. یکی آن بود که آنها را قادر به درک بهتر از آن را در محل کار و چه همکاران خود بودند که رفتن را از طریق بلکه دو قول/را تمام کردن “به زندگی را قابل تحمل تر در خانه’,” او گفت: دوباره به خنده.

“این فقط نشان می دهد که چقدر جهل و ننگ وجود دارد هنوز هم وجود دارد در اطراف یک قایق تمام مسائل زنان و این که ما نیاز به انجام کار بسیار بیشتری در نیروی کار برای کمک به آنها” پاسخ استاد سفید. “همچنین نشان می دهد که بسیاری از مدیران زن بسیار بهتر در صحبت کردن با مردها در مورد مشکلات روحی و روانی از نر مدیران. بنابراین بسیاری از مردان نیاز به تجربه سلامت روان کمک های اولیه, که من فکر می کنم چیزی است که تقریبا هر کس باید با توجه به این فرصت را به انجام.

“کار با مردان در سراسر سلامت است که اغلب پیچیده است; آن است که در مورد کار با مردان در اطراف چیزهایی است که ساخت آنها رفاقت آنها را با هم به انجام همه چیز و پس از آن در کنار شما سلامت مکالمات,” او توضیح داد. “این است که شاید در مورد ساخت آن را بیشتر جذاب برای مردان در سطح اجتماعى; ساخت آن را یک فرصت برای با هم دریافت کنید و پس از آن باید به عنوان بخشی از که برخی بسیار مفید مداخلههاي در طول راه.”

مندی مورفی سپس پرسید: میزگرد که آیا آنها شاهد بهبود تندرستی آینده دستور کار با کارفرمایان و یا سازمان آنها مشغول به کار بودند ، “آیا شما به طور خاص متوجه چیزی متفاوت و یا بهبود در اطراف است که برای هر یک از موضوع خود را مناطق از نظر تغییر در ادراک ما و از نظر استقبال و درگیر شدن با آن؟”

“از نقطه نظر از کارگر من فکر می کنم ما بسیار نزدیک آغاز این سفر گفت:” دکتر گرینبرگ. “من فکر می کنم در چند سال گذشته آن را تبدیل به چیزی است که مردم بسیار آگاه تر و صحبت کردن در مورد. آن چیزی است که به نظر می رسد در دستور کار شرکت است که آن را قبل از. اما من فکر می کنم هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن و من واقعا فکر می کنم که مسن تر نیروی کار بخش واقعا به طور کامل درک نشده است.”

“من فکر می کنم در شرایط عمومی مردم می دانند که الکل یا مواد مخدر هستند خوب نیست. اما وقتی که می آید برای حمایت از مردم در محل کار و چیزهایی که ما به طور کلی تکیه می کنند مانند ارتقاء سلامت روز و EAPs وجود ندارد و قطعی قابل اثبات اثر الکل و مواد مخدر استفاده” توافق هلن پارسونز.

“ما می دانیم که بیش از حد الکل و مواد مخدر نیست برای ما خوب اما این است که اغلب مورد که در آن شروع می شود و پس از اتمام. به همین دلیل است که من می خواستم برای شروع یک گفتگو در اطراف آنچه که مردم احساس ما می تواند انجام آنچه در سیاست وجود دارد و چه حمایت است که در خارج وجود دارد چرا که همه در حال انجام کاری متفاوت,” او اضافه شده است.

شکستن تابوها و مقابله با انگ

برای استاد سفید به سادگی در ادامه به شکستن تابوها و ننگ اطراف سلامتی مردان, بیشتر مردان برای باز کردن و بحث در مورد مسائل مربوط به سلامت بود که در ادامه به چالش بکشد. “قطعا وجود دارد یک معامله بزرگ بیشتر شناخته شده در حال حاضر در مورد سلامت مردان بیش از وجود دارد و آن این است که بخشی از یک گفت و گو. اما هر زمان که ما در حال تبدیل به یک گوشه ما در حال پیدا کردن مسائل دیگر. من فکر می کنم بیشتر ما با هم کار بر اساس جنسيت به عنوان ما سعی می کنید به انجام همه چیز به تشخیص که در آن خدمات نیاز به تمرکز بر آنچه مورد نیاز است برای مردان/چه نیاز برای زنان بهتر آن خواهد بود.”

“با توجه به دیابت در محل کار وجود ندارد بسیاری از مکان ها که من می دانم که فراموش خاص طرح” گفت: شان easter compton. “سازمان تمرکز بیشتر روی سلامت و تندرستی خود را از افراد و کارکنان خود را. من دیده ام یک افزایش در کمک به کارمند برنامه های که در آن مردم برای دسترسی به, کاهش عضویت در باشگاه; یا آنها را معرفی کرده ام طرح با شرکت های بیمه که در آن آنها مینی چک های بهداشتی در سایت. برخی از سازمان ها انجام پیاده روی clubs; آنها را تشویق اجتماعى کردن, راه اندازی گروه ها و باشگاه ها به مردم مانند ذهن را امتحان کنید و ایجاد انگیزه در آنها می شود که در آن نقاط به علاوه. دیگران فراموش میوه های تازه جمعه ها و یا ارائه میوه به صورت روزانه که در آن مردم در کاهش دستمزد تا حداقل آنها چیزی سالم به غذا خوردن. اما آن است که نه فقط در مورد دیابت آن است که در مورد فرد به طور کلی.”

در این مرحله هلن Donovan, RCN حرفه ای منجر به بهداشت عمومی اشاره کرد از این طبقه است که این دانشکده دارای دو به طور بالقوه مفید نشریات موجود در زوال عقل و یائسگی در محل کار.

سوال بعدی این بود که از یک آه پزشک مشغول به کار در صنعت خرده فروشی که خواست دکتر گرینبرگ که آیا او می دانست خاص تحقیق به دنبال اثرات بهداشتی ناشی از کار به همسر زندگی است.

“پژوهش شواهد در حال حاضر بسیار ضعیف و کاملا مخلوط” دکتر گرینبرگ اذعان کرد. “در اطراف بهداشت روانی وجود دارد برخی از مطالعات نشان می دهد که اثرات مثبت کار وجود دارد برخی از مطالعات تحقیقاتی نشان دادن اثرات مثبت بازنشستگی. بنابراین واقعا وجود دارد و نتایج مختلفی در این لحظه. وجود دارد رفتن به استخر از مدارک و شواهد از یک پژوهش نقطه نظر است که هنوز هم واقعا کوچک,” او توضیح داد.

“رفع اشکالات و بازنشستگی هستند و نقاط بحرانی قطعا در سلامت مردان” توافق استاد و سفید. “آماده سازی است که مورد نیاز است به عنوان بسیاری از مردم سقوط از کار و پس از آن سقوط بیش از. ما قادر به آماده سازی مردم برای بیرون رفتن به جهان گسترده اما بازنشستگی بسیار کمتر. افزونگی یک چیز متفاوت دوباره; می توان آن را یک فرایند است. بیشتر به شما قادر به ارائه پشتیبانی به طوری که مردم هنگامی که آنها در خارج از محل کار هنوز هم می تواند دسترسی به پشتیبانی بهتر از آن است.”

چگونه به گسترش اوه پیام

به عنوان بحث کشید به یک نتیجه مندی مورفی خواسته میزگرد به در نظر گرفتن یک چیز بهداشت شغلی پزشکان می تواند انجام دهد برای کمک به گسترش این پیام در شرایط خاص خود زمینه های مورد علاقه (به عبارت دیگر الکل و مواد مخدر, سلامت مردان, زوال شناختی و دیابت)?

“فقط به خاطر هل دادن مرزهای; فقط به متصل کردن دور نگه دارید, صدای خود را در رفتن نگه دارید شنیده بودن. نمی demotivated. فقط رفتن نگه دارید” گفت: شان easter compton.

“من می خواهم بگویم که تشخیص جنسیت حفاظت شده است مشخصه برابری در قانون و ما باید نیازهای مردان و زنان و ترانس در محیط کار; که موقعیت حقوقی” گفت: پروفسور سفید.

“ما نباید وحشت زده از ترکیب استراتژی های مختلف برای مردان, برای زنان, برای, ترانس, به اطمینان حاصل شود که ما در حال رفتن به ‘oh ما در حال رفتن به جنسیتی اگر ما این کار را برای زنان” یا ” همه درمان به همان اندازه, وقتی, واقعا که مزخرف است. ما البته باید عادلانه که به معنی ارائه متمرکز شده است که در آن مورد نیاز است. اما اگر ما نیاز به نر متمرکز بر کاهش وزن, خدمات, برای مثال, سپس آنها باید مرد متمرکز شده است. یا اگر زن متمرکز و سپس زن متمرکز شده است. ما نیاز به فکر کردن در مورد ‘چه نیاز دارید؟’,” او اضافه شده است.

“برای من این است که در اطراف کاهش انگ پیام با پیری نیروی کار” تأکید دکتر گرینبرگ. “قصد دارد به مردم در نیروی کار با شناختی تغییر و در واقع ما نیاز به کاهش انگ اطراف آن – که مردم با شناختی تغییر هنوز هم می تواند پشتیبانی در محل کار – که من فکر می کنم بسیاری از سازمان ها و همکاران فکر می کنم غیر ممکن است. پس برای من در آن است در مورد کاهش تدریجی که انگ; است که من پیام مهم است.”

“من می گویم ” شروع یک مکالمه’,” خواست هلن پارسونز. “مواد مخدر و الکل هستند یک بیت از یک موضوع تابو. به طور معمول در سازمانها با من کار اولین چیزی که اتفاق می افتد این است که ” ما فکر می کنم او برای نوشیدن می تواند به شما به او صحبت می کنید به عنوان یک بهداشت شغلی پرستار؟’. اما پس از آن هیچ سیاست وجود دارد و نه بازگشت به بالا هیچ پشتیبانی از ساز و در محل شروع به گفتگو با کارکنان.

“بحث در مورد آن. و مردم را تشویق به جلو آمده. چرا که اگر شما انجام این کار, آنها را,” او به این نتیجه رسیدند.

شرکت کنندگان

  • شان easter compton, متخصص پزشک پرستار در بهداشت شغلی همکاران
    در سلامت
  • Dr Karla گرینبرگ بالینی مدیر مارس در استرس
  • مندی مورفی معاون رئیس مدرسه ملی بهداشت شغلی (صندلی)
  • هلن پارسونز مدیر خدمات وزارت بهداشت و تندرستی, کالج کینگ بیمارستان NHS Foundation Trust
  • پروفسور آلن سفید, استاد بازنشسته از سلامت مردان لیدز بکت دانشگاه

منابع
“زوال عقل در محل کار”, RCN 2018, https://www.rcn.org.uk/professional-development/publications/pub-007088

“یائسگی و کار: راهنمایی برای RCN نمایندگان”, RCN سال 2016 https://www.rcn.org.uk/professional-development/publications/pub-005467

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im