قابل توجه در هسته COVID-19 استخدام بحران

بهداشت کار مارس 19 سال 2020 - آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر در اوایل سال 2020 خیلی از افراد جهان قرار گرفت

توسط AKHSHIJNEWS در 30 اردیبهشت 1399
بهداشت کار

مارس 19 سال 2020 -

آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر

در اوایل سال 2020 خیلی از افراد جهان قرار گرفت مکث به عنوان دولت جنگیدند شامل COVID-19 شیوع. برای بسیاری از افراد کار آمد به توقف سنگ زنی کارخانه ها و مغازه ها بودند مجبور به بستن درهای خود را تبدیل به یک بهداشت جهانی فاجعه به بازار کار و بحران اقتصادی است.

شوک تقریبا در تمام بخش های اقتصادی به خصوص هالتر کوچک و متوسط شد و فوری و شدید ضروری مستند اقدامات و محدودیت در حرکت منجر به افزایش insolvencies و lay-offs. بدون مالی بافر سرمایه گذاری و پس انداز بسیاری از آنها در معرض خطر:

    • فقر
    • فقیر شرایط مسکن
    • سوء تغذیه
    • محدود کردن دسترسی به بهداشت و درمان

وجود نگرانی های خاص برای کارگران آسیب پذیر از جمله افراد جوان که به طور نامتناسبی تحت تاثیر فقیر شرایط کار و ناپایدار و غیر رسمی کار ترتیبات.

آنچه که ما انتظار داریم

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) پیش بینی کرد که برخی از کشورها می تواند در برخورد با اقتصادی خرید اینترنتی از COVID-19 pandemic برای سال آمده است. تجزیه و تحلیل مقدماتی از تاثیر اقتصادی از شیوع بیماری توسط سازمان جهانی کار (ILO) نشان می دهد که نرخ بیکاری جهانی می تواند بین 5.3 میلیون و 24.7 میلیون.

اگر چه این پیش بینی خاصی نیست یکی ممکن است استدلال می کنند آنها محافظه کار با توجه به 22 میلیون شغل که از دست داده بودند پس از سال 2008 بحران مالی جهانی. در انگلستان یک دانشگاه اسکس مطالعه پیش بینی کرد که این مستند می تواند هزینه کشور 6.5 میلیون شغل است. محدودیت های اعمال شده برای مبارزه با شیوع این بیماری نیز باعث برخی از کارفرمایان برای کاهش دستمزدها و ساعات کار. در دراز مدت این است که به احتمال زیاد منجر به افزایش بیکاری.

در طول رکود اقتصادی انتظار داریم که افزایش رسمی خود اشتغالی پوشش غیر قابل تنظیم ثبت نشده و یا untaxed فعالیت است. اما در مورد این بیماری همه گیر درآمد از این منابع در میان سخت ترین ضربه.

در سطح جهانی کارگران در این بخش انتظار می رود برای دیدن 60 درصد کاهش در درآمد با کسانی که در آفریقا و آمریکای لاتین از دست دادن تا آنجا که 81 درصد از درآمد خود را.

چه قبل از اتفاق می افتد

در حالی که پیش بینی ممکن است به نظر می رسد غم انگیز قبل از COVID-19 اعداد نمی شد دقیقا تشویق یا نه. برای 2019 داده ها از سازمان بین المللی کار نشان می دهد که تنها 3.3 میلیارد و 57 درصد از جهان جمعیت در سن کار شاغل بودند. در حالی که 2.3 میلیارد نفر از نیروی کار یکی دیگر از 188 میلیون بیکار بودند; 165 میلیون شاغل بودند اما حاضر و در دسترس به کار بیشتر ساعت; و 119 میلیون شد بخشی از پتانسیل نیروی کار که شامل کسانی که کار می کنند اما نه به دنبال اشتغال است.

علاوه بر این بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی افراد جوان در نیروی کار با آن مواجه شد نرخ بالاتر از نرخ بیکاری نسبت به بزرگسالان می شود همانطور که در نمودار زیر. از 1.3 میلیارد نفر بین سنین 15 و 24 یک پنجم از آنها در آموزش و پرورش اشتغال یا آموزش (NEET) و 75 درصد از آنها در اشتغال غيررسمی.

اگر چه تاثیر بالقوه این بیماری همه گیر در افراد جوان شده است کمی در شماره های خاص واضح است که جوانان به ویژه کسانی که در مشاغل غیر استاندارد کار می کنند و کسانی که به راحتی جایگزین فرآیندهای خودکار خواهد بود به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار.

کارگران جوان نیز به شدت متمرکز در بخش های بسیاری مختل محدودیت مانند گردشگری مهمان نوازی و خرده فروشی. بنابراین قبل از COVID-19 گرایش به یک داستان فوق العاده underutilised نیروی کار به ویژه در میان جوانان ما بودند که اغلب در سمت چپ با کمی به هیچ حمایت اجتماعی پرداخت می شود, ترک, مزایای بیکاری و یا از راه دور کار گزینه های.

منبع: خود را ایجاد و با استفاده از داده ILO

آنچه باید اتفاق می افتد

به طور خلاصه در حالی که نرخ بیکاری را برگزار نسبتا ثابت به طور کلی بیکاری جوانان نرخ باقی می ماند دو بار به عنوان بالا در بسیاری از مناطق. کار مناسب و معقول کسری باقی بماند و کار underutilisation نرخ ها تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. اجتماعی و اقتصادی اثرات این بیماری همه گیر را ادامه خواهد داد به شدت تحت تاثیر قرار بیکار در سطح جهان به اضافی 24.7 میلیون نفر رو از دست دادن شغل.

اما همراه با چالش ها, فرصت وجود دارد. اقتصادی فعلی برنامه های بازیابی و COVID-19 پاسخ اقدامات ارائه یک فرصت برای کشور به آدرس موجود و در حال ظهور بازار کار مسائل مربوط به.

در سراسر کشورهای مشترک المنافع وجود دارد یک تعهد قوی به نسبت قوی و هماهنگ استراتژی برای مقابله با بیکاری بالا و بیکاری جوانان و همچنین به عنوان عفونت های اضافی ناشی از این بیماری همه گیر. به همین دلیل است که کشورهای مشترک المنافع است که با گرد هم آوردن دولتها و کارشناسان برای یک سری مجازی در 'اقتصاد COVID-19'.

Covid-19 سمینار سری

انتقادی را ارائه فضا برای سیاستگذاران را در نظر بگیرید به جلو فکر کردن و هدفمند اقدامات برای حمایت از شرکت ها و کارآفرینان; و به اعتصاب در هسته از افزایش بیکاری به طور موثر استفاده از کارگران با مهارت ها و آماده سازی آنها برای بازار کار جدید اقتصاد دیجیتال

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا سوال در مورد ثبت نام با ما تماس بگیرید: economicevents@commonwealth.int

نویسنده افسر دستیار برنامه سیاست اجتماعی بخش در دبیرخانه مشترک المنافعtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن