مجسمه فوق العاده – قهرمانان ارزش ها و نژاد پرستی

جرم و جنایت و عدالت عناوین, حقوق بشر, بی عدالتی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه و آمریکای شمالی TerraViva

توسط AKHSHIJNEWS در 8 مرداد 1399
جرم و جنایت و عدالت عناوین, حقوق بشر, بی عدالتی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه و آمریکای شمالی TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

استکهلم / رم Jul 29 2020 (IPS) در جمعه 24 خرداد رئیس جمهور تهمت و اعلام کرد او در پرش آخر هفته در نیوجرسی گلف رفت و آمد مکرر به "اطمینان از نظم و قانون در واشنگتن" به tweeting:

  من فقط به حال امتیاز از امضای بسیار قوی اجرایی به منظور حفاظت از آمریکا بناهای یادبود و مجسمه ها و مبارزه های اخیر خشونت جنایی. طولانی زندان شرایط برای این lawless اعمال ما در برابر کشور بزرگ!

این بار مغلوب ساختن پیشی جستن عمل کرده و با سرعت قابل توجه و بیشتر از حد قاطعانه تر از او تا کنون انجام داده که آن را به محکوم کردن نژادپرستی و یا کاهش COVID19 بیماری همه گیر. چه چیزی خشم او قصد سرنگونی بیش از یک مجسمه اسب سواری در واشنگتن روز دوشنبه 20 ژوئن.

رئیس جمهور تهمت بود در حال حاضر خشم توسط, پاره کردن از مجسمه ها و بناهای تاریخی در سراسر کشور است. سوخت توسط پلیس به قتل جورج فلوید در مارس 25, مردم, ابراز خشم و سرخوردگی خرابکاری و از بین بردن آثار تاریخی – تا کنون تقریبا دو صد نابود شده اند disifigured یا دور گرفته شده است. حوادث مشابه رخ می دهد در مناطق دیگر جهان که در آن آثار ساخته شده به افتخار آنال استعمارگران و معتادان از جمعیت بومی هستند که تخریب و یا حذف شده است.

پس از مغلوب ساختن پیشی جستن در اطلاعیه خود در کاخ سفید کارکنان اضافه شده است که "بنای یادبود ناوشکن":

  به دنبال چیزی بیش از به نابود کردن هر چیزی که افتخارات گذشته ما و برای پاک کردن از ذهن هر گونه پیشنهاد که گذشته ما ممکن است ارزش احترام. رئیس جمهور تهمت هرگز اجازه خواهد داد که خشونت برای کنترل خیابان های ما بازنویسی تاریخ ما و یا آسیب آمریکا راه زندگی است.

مغلوب ساختن پیشی جستن برچسب بنای تاریخی آفات به عنوان چپ افراطی "که هویت خود را با ایدئولوژی – مانند مارکسیسم" و با وقف "عمیق جهل از تاریخ ما". چنین بیانیه ای باعث می شود یک تعجب می کنم چه تاریخچه مغلوب ساختن پیشی جستن است صحبت کردن در مورد. باید آن را نوعی از خانه ساخته شده و ساخت و ساز مطابق با بیانیه او در چهارم جولای سخنرانی در مقابل کوه راشمور:

  ملت ما شاهد یک بی رحم مبارزه برای محو کردن تاریخ ما بدنام قهرمانان ما پاک کردن ارزش های ما و تلقین فرزندان ما.

چه ارزش? این vandalization از خاطرات شروع به اعتراض homages به مؤتلفه قهرمانان. جنگ های داخلی آمریکا (1861-1865) مبارزه بود بین ایالت های شمالی وفادار به اتحادیه و ایالات جنوبی که در تلاش برای حفظ برده داری شکسته بود سست به فرم The Confederate States of America. پس از جنگ بسیاری از طرفداران را شکست داد کنفدراسیون متوجه شدم که از آن ساخته شده حس کمی به استدلال می کنند که برده داری و ظلم و ستم از مردم از یک رنگ تیره تر شده بود و فقط یک علت برای مرگ. به جای جنگ بود توزیع مجدد به عنوان یک نبرد بر اصل متحده حقوق و جنوب افتخار. آن تاسف است که کودکان از سربازان شجاع به جای revering پدران خود بود شرمنده از آنچه آنها انجام داده بود.

برای متحد کردن ملت پیروز دولت ایالات متحده حاضر به دلجویی از مغلوب و اجازه می دهد آنها را به ادامه تبعیض علیه افراد با پوست های مختلف رنگ در حالی که آنها را انکار حقوق اساسی. بعلاوه, آن را به رایگان و حاکم محلی فصل از ایالات مؤتلفه جانبازان ایالات دختران کنفدراسیونو فرزندان جانبازان مؤتلفه به صندوق و راست آثار پرداخت ادای احترام به مردانی که تا به حال مبارزه برای حفظ بردگی و موعظه نابرابری انسان است. خود مجسمه ها و بناهای تاریخی در حال حاضر ارایش پارک ها و میادین سراسر ایالات متحده یک افتخار آنها گاهی اوقات به اشتراک گذاشتن با قاتلان از جمعیت بومی از Juan de Oñatre (1550-1626) و به بعد.

آن را دشوار است به تصور کینه احساس "رنگی" مردم در حالی که در مواجهه با مجسمه ستایش دلاوری سفید ستمگران. آنها زندگی می کنند در جامعه ای که چندی پیش (و هنوز هم اغلب فراموش) مشخص می شود آنها را بر اساس رنگ پوست. به عنوان رالف الیسون نوشت: در رمان خود مرد نامرئی از سال 1952.

  من یک مرد نامرئی [...] من یک مرد هستم از ماده از گوشت و استخوان فیبر و مایعات – و من ممکن است حتی می توان گفت که دارای یک ذهن. من نامرئی, درک, زیرا مردم حاضر به دیدن من [...] هنگامی که آنها به من نزدیک آنها را ببینید فقط من محیط اطراف خود و یا figments از تخیل خود را – در واقع همه چیز و هر چیزی به جز من.

مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد که بسیار قابل رویت مجسمه سفید قاتلان و شونیستی دولتی ٬ در میان "ما مقدس ترین بنای یادبود". زمانی که رئیس جمهور آمریکا تأیید این به عنوان یک واقعیت من تعجب می کنم اگر او برای یک ثانیه به فکر آنچه در آن به معنی به نوادگان قربانیان این "قهرمانان" و در مواجهه با ملموس مراسم تجلیل از این اراذل و اوباش. مغلوب ساختن پیشی جستن احتمالا نه محکوم کردن سرنگونی صدام حسین در مجسمه توسط نیروهای ایالات متحده. او ممکن است رد این واقعیت است که صدها نفر از هزاران نفر از مجسمه هیتلر و استالین نابود شدند در سراسر اروپا و از آنجا که مردم نمی تواند ایستاده بودن مواجه با تصاویری از چنین ظالم.

من نمی ریختن هر اشک بیش اخیرا تخریب و یا حذف مجسمه نمایندگی قلدر و سود از تجارت برده و کار اجباری مانند سیسیل رودز ادوارد Colston رابرت Milligan, جان, Cass, لئوپولد دوم بلژیک جان همیلتون در نیوزیلند و یا برخی توهین آمیز استعمارگران در هند که در حال حاضر پیوستن به صفوف با Hoxha, مارکوس, قذافی لنین و دیگر سرنگون قهرمانان.

این مجسمه فوق العاده باقی می ماند یک مسئله موجب ناراحتی به خصوص از نمایندگی های جنجال برانگیز اما تا حد زیادی مفید شخصیتهای مانند وینستون چرچیل به تازگی تخریب شده است و همچنین به عنوان کسانی که به طور کلی قابل تحسین افرادی مانند گاندی و فردریک داگلاس. درست احتمالا نه به از بین بردن هر گونه مجسمه و وقتی که می آید به بدترین ظالمان و قاتلان دنبال شعار ایندیانا جونز یعنی که آنها "تعلق در موزه".

آثار تاریخی اختصاص داده شده به زنان و مردان اغلب بنا پس از مرگ آنها در یاد از اعمال خوب و تحسین آنها پرورش. بدتر زمانی است که دیکتاتورها و vainglorious مردان راست آثار خود افتخار مانند دیکتاتور رافائل Leónidas Trujillo که علاوه بر داشتن بالاترین قله کوه و پایتخت جمهوری دومینیکن به نام بعد از خود موفق به ورود به کتاب رکوردهای با توجه به این واقعیت است که او در طول عمر خود تا به حال بیش از 2000 مجسمه ها و رکود از خود ساخته در مکان های عمومی. من تا حدودی شک و تردید به این رکورد فرض کنید که استالین و مائو تسه تونگ به مراتب برتر و قهرمانی در آن منطقه خاص از خود تسبیح.

شیوه ای دیگر از ستایش زندگی فرد است به کمیسیون او پرتره و چسبیدن به آن را در یک فضای عمومی و یک افتخار به طور کلی عطا کسب و کار رهبران و سران دولت. یک نمونه از این سنت رسمی پرتره از رئیس جمهور ایالات متحده به طور کلی قرض داده از گالری ملی پرتره و آویزان در کاخ سفید. برخی از اختلاف نظر به وجود آمد که Donald J. Trump حاضر به ارمغان بیاورد رسمی پرتره از سلف خود باراک اوباما و همسرش به کاخ سفید.

مغلوب ساختن پیشی جستن است هنوز رتبهدهی نشده است تصمیم گرفت که خود را به رنگ رسمی کاخ سفید پرتره هر چند او به تازگی به تصویر کشیده شده توسط یکی از USAs پرداخت بالاترین پرتره نقاشان جان هوارد Sanden که نقاشی پرتره رسمی از جورج دبلیو بوش و همسرش لورا که توانایی اجرا شده اما با این حال بسیار شیرین و مطلوب. Sanden پرتره از مغلوب ساختن پیشی جستن به پایان رسید در ماه اوت سال 2019 در نظر گرفته شده و به عنوان یک ادای احترام به رئیس جمهور این هنرمند را تحسین:

  من سپاسگزار برای رئیس جمهور قوی pro-life, سیاست, و او می بیند یک نیاز برای مسیحیان برای دفاع و اعلام حقیقت کتاب مقدس به عنوان فرهنگ تجلیل از فساد در راه است که به نظر می رسید که غیر قابل تصور 50 سال پیش. کسی رو برای گرفتن خداوند از آنجا که ما در حال رفتن به پایین لوله.

زمانی که من به تازگی دیدم Sanden پرتره از Donald J. Trump من زده شد جزئیات در پس زمینه. او در وب سایت خود جان Sanden در توصیف خود نقاشی:

  رئیس جمهور می پوشد امضای خود را قرمز کراوات و کت و شلوار تیره و نشسته در یک نگرش اندیشمندانه تعیین یک عبارت به خوبی شناخته شده برای همه آمریکایی ها است. فقط پشت صندلی رئیس جمهور آمریکا پرچم تجلیل از آن شده است یک موضوع مرکزی جمهوری رهبری است.

به عنوان یک ماده در واقع ستاره و راه راه به نظر نمی رسد در هر یک از خانه های سفید ریاست جمهوری پرتره, اما بیشتر کنجکاو سرپا نگه داشتن یک مینیاتور از مجسمه برنزی از رئیس جمهور اندرو جکسون که اشغال مرکز لافایت پارک مقابل کاخ سفید. گنجاندن جکسون سوارکاری مجسمه در یک پرتره از مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر به نظر می رسد تقریبا نبوی. همانطور که در بالا ذکر شد تلاش برای سرنگونی مجسمه ساخته شده در 6 ژوئن و عاملان به اتهام تلاش برای "تخریب اموال فدرال". آنها به این ترتیب بود که برای اولین بار مجرمین متهم با توجه به مغلوب ساختن پیشی جستن دستورات جدید و در نتیجه به خطر محکومیت به "به ده سال حبس برای lawless اعمال ما در برابر کشور است."

چرا آنها سعی در تخریب اندرو جکسون مجسمه ؟ احتمالا به خاطر جکسون بود یک صاحب مزرعه که او نیز متعلق به یک پنبه تمیز کردن کارخانه و مجاور ویسکی رسومات که توسط 150 برده است. یکی از جکسون برانگیز ترین decisons بود که اجرای خود را از هند حذف قانوناجازه داده است که برای اخراج اجباری مردم بومی از سرزمین اجدادی خود. حدود 45,000 آمریکایی های بومی به زور آواره در طول جکسون ریاست جمهوری است. سیاست های خود شدند و در ادامه با جانشین او Martin Van Buren که در حال حاضر برنامه ریزی شده "جابجایی" از Cherokees آغاز شد و حدود 4000 نفر از مردان و زنان و کودکان در طول درگذشت این به اصطلاح دنباله از اشک. خشم در برابر اندرو Jacksons یادبود ممکن است در نتیجه قابل فهم باشد هر چند در دفاع از خود ممکن است گفته شود که در یک قطعه از هنر است. آنچه غیر قابل درک است این است که چرا "در طول تاریخ آگاه" Donald J. Trump انتخاب کرده اند یک کپی از آن به عنوان یک پس زمینه برای پرتره خود را.

الیسون, Raph (2001) مرد نامرئی. لندن: پنگوئن کلاسیک. Foner اریک (1988) بازسازی: آمریکا ناتمام انقلاب, 1863-1877. New York: Harper & Row. Wallace, Anthony F. C. (1993). طولانی و تلخ و دنباله دار. اندرو جکسون و سرخپوستان. نیویورک. http://www.johnhowardsanden.com/president_donald_trump.asp

Jan Lundius دارای مدرک دکترا. در تاریخ دین از دانشگاه لوند و به عنوان یک متخصص توسعه محقق و مشاور در SIDA, یونسکو, FAO و دیگر سازمان های بین المللی.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب